17. 5. 2016 08:15 − 1198× − 0

Také ve Vyškově spatřila dvojice Štolfa – Hawel cíl

Již po čtyřiadvacáté se uskutečnila Rally Vyškov, ale automobilové soutěže mají v tomto městě tradici ještě delší.

Již po čtyřiadvacáté se uskutečnila Rally Vyškov, ale automobilové soutěže mají v tomto městě tradici ještě delší – rallye se zde konaly již v šedesátých letech, v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století zde zase měla centrum Rallye Haná. Celkem bylo převzato sto tři posádek v rámci Rally Sprint Série, P2+, Poháru pořadatele a několika dalších klasifikací. Podle očekávání zvítězila v absolutním pořadí jedna z favorizovaných posádek Odložilík – Tureček, kteří jeli s vozem Ford Fiesta R5. Dařilo se i dvojici Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel s vozem Škoda 130 RS.

„Kojetínský Rally team Juřena nám jako vždy připravil precizně závodní techniku, s níž jsme neměli vůbec žádný problém. To nám dovolilo plně se soustředit na výkon na rychlostních zkouškách,“ přibližuje atmosféru druhého podniku RSS Zdeněk Hawel.

Opět se odehrál velký souboj mezi zmíněnou podkrkonošskou dvojicí a posádkou Perník – Votava (vůz Škoda 130 LR) o vítězství ve třídě 17 a v cíli je nakonec dělilo po sedmi erzetách 16,7 vteřiny a skóre bylo 4:3 ve prospěch Perníka.

„Krásně jsme si zazávodili, moc pěkné svezení. Zejména nový úsek nazvaný Ivanovická brána byl moc pěkný. Technická erzeta, navíc po ránu po nočním dešti hodně uklouzaná. Jsme opět moc spokojeni. Také pořadatelsky se jednalo o velice dobře zvládnutou soutěž,“ hodnotí účinkování posádky na Hané Jindřich Štolfa.

K radosti posádky přibyly na autě reklamy nových partnerů a ke stávajícím Autodílna Juřena, K2 engine development, SEGOT CZ a.s., Ekoflora Liberec s.r.o, LaTo se přidala výrazná upoutávka na třetí ročník Autosalonu Legendy 2016 konající se 11. -12. 6. 2016 v arealu Bohnického parku – Praha 8 a firma PŠ CAR s.r.o., která se stala staronovým partnerem.

„Protože chceme absolvovat celý seriál RSS, je nám jasné, že bychom to celé finančně nezvládli, proto vítáme pomoc našich reklamních partnerů, kteří se prostřednictvím našeho závodního vozu prezentují na veřejnosti,“ dodává Zdeněk Hawel.

„Už nyní se těšíme na třetí soutěž do Pačejova, která však startuje až za více jak dva měsíce. Eresa opět projde důkladnou repasí, abychom byli schopni bojovat o přední příčky ve třídě 17,“ zve na prázdninovou soutěž fanoušky autosportu zkušený jezdec, který ve spolupráci se Zdeňkem Hawlem přivezl Škodu 130 RS na cílovou rampu ve Vyškově na druhém místě ve třídě 17, čtvrtém ve skupině a třicátém celkově v Rally Sprint Sérii.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama