17. 5. 2016 16:15 − 4475× − 0

Pozvánka na V. Podbrdskou Rallye Legend 2016

Na slovíčko s panem ředitelem a krátká video pozvánka.

Již tento víkend (20. – 21. 5. 2016) se v okolí Sedliště odjede pátý ročník klasické soutěže pořádané Rally klubem historických automobilů z Kramolína. Ředitele soutěže Petra "Lemmonse" Šulce jsme se zeptali na základní organizaci letošní Podbrdské Rallye Legend.

"Soutěž odjedeme na 6ti RZtách, přičemž zázemí celé soutěže je opět směrováno do areálu firmy KBS a penzionu Zahrádka pana Šelmáta. Zde nám v pátek proběhnou administrativní i technické přejímky, kdy jsme přistoupili po vzoru Kramolína na časový rozpis dle startovních čísel. Po absolvování administrativní přejímky mohou posádky zahájit seznamovací jízdy. Důrazně bych chtěl upozornit posádky na dodržování předepsaných rychlostí pro seznamovací jízdy, především v dotčených obcích!"

Délka soutěže je přibližně 85 kilometrů z toho čeká na posádky bez mála 50 ostrých kilometrů.

"Diváci mohou závod sledovat na známé rychlostní zkoušce přes obec Čížkov, která se ve dvou variantách pojede v obou směrech. Zde je zajímavý přírodní retardér u obce Zahrádka, rychlý průjezd obcí Zahrádkou a také retardér a odbočení v obci Čížkov. Dále na této trase v případě 1. a 6. RZ pojedeme ostré rychlé odbočení u obce Přešín. Druhý úsek pojedeme 2x v jednom směru. Ten nám startuje pod obcí Přešín, kde po velice rychlém úseku odbočíme na obec Louňavou. Dále pokračujeme do prudkého odbočení u Žďáru až do obce Smederov. Zde je divácky zajímavý přírodní retardér přímo na návsi. Rychlostní zkouška nám naváže na nový úsek a velmi rychlými protahováky až skoro do Blovic. Zde následuje zpomalení retardérem a prudké odbočení na Hradišťský Újezd. Před cílem je ještě jeden retardér."

Jak vlastně probíhá příprava takové soutěže?

"Soutěž dáváme dohromady od začátku ledna. Na přípravě se podílí jen několik málo lidí. Vše se rozjede až v tomhle týdnu, kdy se přidají další a začne se s prací přímo na trase. V den závodu bude přichystáno více než 200 pořadatelů."

Bez partnerů a sponzorů by se taková soutěže rozhodně neobešla.

"Chtěl bych velice poděkovat dotčeným obcím, že umožnily na svém území uspořádat naší soutěž, dále pak panu Šelmátovi za poskytnutí areálu své firmy. V neposlední řadě patří díky našim sponzorům, SpeedPro Losiná, APM Autodíly, CB Auto a Pneuservis BestDRIVE Nepomuk."

Závěrem nesmí chybět prosba a upozornění pro vás, diváky, kteří se na tuto soutěže chystáte.

"Vám divákům přeji krásné zážitky a žádám Vás, aby jste respektovali nařízení pořadatelů, vybírali si vždy jen bezpečná místa a maximálně počítali s riziky, které rallye doprovází. Těšíme se na Vás, za RKHA v AČR ředitel závodu Petr Lemmons Šulc."

MMAARTIN + RFK a Petr Lemmons Šulc

Přidejte se na FB stránky RFK www.facebook.com/RallyFansKatovice

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama