27. 5. 2016 06:30 − 2092× − 0

Opel se stal významným partnerem BCRZ

Pořadatelé soutěže Barum Czech Rally Zlín uzavřeli partnerství se značkou Opel.

Pořadatelé nejvýznamnější automobilové soutěže na českém území Barum Czech Rally Zlín uzavřeli partnerství se značkou Opel. Výsledkem spolupráce je skutečnost, že Opel se stane automobilovým partnerem závodu. Na startu zlínské rally se navíc postaví piloti oblíbeného značkového seriálu XTG Opel ADAM Cup a německý Opel Motorsport s vozy ADAM R2. Tovární tým považuje Barum Czech Rally Zlín za jeden ze tří nejdůležitějších podniků sezony. Ve Zlíně představí kompletní špičku, která startuje v rámci FIA ERC Junior.

„Opel se vždy snaží o partnerství se špičkami v oboru a navázání úzké spolupráce s nejvýznamnější a jedinou tuzemskou soutěží v evropském šampionátu této filozofii skvěle odpovídá,“ uvedl Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel na tiskové konferenci v Praze. Prezentace značkového seriálu Opel ADAM Cupu se zúčastnil i Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín. „Jsme velmi potěšeni, že jsme uzavřeli významné partnerství se značkou Opel, neboť v minulosti se na barumce objevila celá plejáda špičkových jezdců úzce spjata s touto automobilkou. Jmenujme například dvojnásobného mistra světa v rally Waltra Röhrla z Německa. Značka Opel je zapsána rovněž v galerii vítězů Barum Rally v osmdesátých letech. V současné době kralují juniorskému seriálu mistrovství Evropy vozy Opel ADAM R2 a fanoušci se mohou těšit koncem srpna ve Zlíně na dramatické souboje a hodnotný motoristický sport v této kategorii. Jsem pevně přesvědčen, že spolupráci s Oplem jsme se vydali na správnou cestu, která bude jednoznačně ku prospěchu obou stran.“

Do značkového sedmidílného seriálu XTG Opel ADAM Cup 2016 se bude započítávat první etapa barumky a nejlepší juniorští jezdci Evropy na vozech Opel budou zápolit v okolí Zlína o nejvyšší stupeň v rámci šampionátu starého kontinentu. Podobně jako v loňském roce, kdy švédský mladík Emil Bergkvist potvrdil výhrou ve Zlíně evropský titul. „Navázali jsme úzkou spolupráci s pořadateli barumky, neboť spolupráce v loňském roce se nám velmi osvědčila. Německý tovární tým Opel Motorsport byl v rámci mistrovství Evropy doslova nadšený, jak jsme značku Opel prezentovali a zařadil zlínskou rally mezi tři nejvýznamnější soutěže vedle Německé rally v rámci mistrovství světa a evropské Ypres rally v Belgii. Z jejich strany čekáme letos ještě větší podporu,“ pověděl Andrej Barčák, marketingový ředitel zastoupení automobilky Opel v ČR a SR a jeden ze dvou jezdců, kteří v letošní sezoně usedají za volant vozu Opel ADAM R2 v rámci českého šampionátu.

Kromě pohárových vozů Opel ADAM Cup s výkonem 140 koní a sekvenčním řazením se divákům při barumce představí rovněž „er-dvojky“. Vůz Opel ADAM R2 pohání šestnáctistovka se sekvenční převodovkou a výkon motoru dosahuje úctyhodných 190 koní. Populární barumka se uskuteční v termínu 26. – 28. srpna a vozy značky Opel se představí na jejím startu v hojném počtu a určitě budou na tratích rychlostních zkoušek hodně vidět!

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama