Kopáček před Krumlovem: Čeká nás velmi těžká soutěž!

Solidní třetí příčka mezi produkčními vozy z úvodní šumavské soutěže je základním vkladem dua Kopáček – Rendlová.

Solidní třetí příčka mezi produkčními vozy z úvodní šumavské soutěže je základním vkladem mladého dua Václav Kopáček – Barbora Rendlová pro letošní Mistrovství České republiky v rally. Na nadcházejícím českokrumlovském zastavení seriálu by však posádka týmu Duck Racing Subaru ČR chtěla uspět ještě lépe.

Poháry za třetí příčku z klatovské soutěže přijali Václav Kopáček s Barborou Rendlovou spíše jako kalichy hořkosti, a není divu. Na většině rychlostních zkoušek bylo jejich modrobílé Subaru Impreza WRX STI ve třídě 3 úplně nejrychlejší a západočeskou dvojici připravila o vítězství jen nehorázná smůla. I proto se na nadcházející českokrumlovskou soutěž připravili opravdu důkladně. S vozem několik dní doslova žili a kromě prezentace na plzeňském autosalonu s ním absolvovali i důkladný test. „Zkoušeli jsme při něm různá nastavení a také jsme si opět prověřili souhru posádky, většinu testovacích jízd jsme totiž odjezdili v naší závodní sestavě,“ vysvětluje osmadvacetiletý pilot. „Věřím, že technika nás tentokrát nebude trápit a že bude vše záviset na našem výkonu.

Po absolvování seznamovacích jízd je nám totiž jasné, že nás čeká opravdu velmi těžká soutěž. Předpověď počasí naznačuje možnost dešťových přeháněk, přitom už v tuto chvíli jsou mnohé zejména lesní úseky velmi kluzké. Nebudeme mít k dispozici tzv. špióny, kteří by nám pomohli zaktualizovat rozpis, a tak musíme být velmi obezřetní. Bára tu startuje podruhé a já potřetí, ale zatím jsme ani jedinkrát neměli možnost zažít kouzelnou atmosféru cílové rampy a slavnostního vyhlášení v krumlovské Jelení zahradě. Právě tohle se letos chystáme změnit, určitě nechceme skončit podobně jako v minulém roce,“ připomíná blovický jezdec osudné sklouznutí do příkopu v desáté rychlostní zkoušce loňské soutěže. Tehdy Kopáček s Rendlovou vedli pořadí produkčních vozů s minutovým náskokem, přesto je vyřadila ze soutěže chybka v lesním úseku prostém diváků, kteří by nepoškozený vůz pomohli vyprostit z bláta.

Sympatičtí reprezentanti z týmu Duck Racing Subaru ČR letos startují v Českém Krumlově se startovním číslem 18 a budou o body bojovat v konkurenci devíti desítek dalších posádek, z nichž je dokonce šestnáct přihlášeno do ´jejich´ třídy 3. Rychlá auta budou k vidění poprvé v akci už v pátek v rámci tzv. shakedownu, tedy testovací rychlostní zkoušky na českobudějovickém výstavišti. Tamtéž se začne v dopoledních hodinách i závodit. „Jak už to tak ale bývá, pro nás začala soutěž už středečními seznamovacími jízdami, o to víc si vážíme přístupu pořadatelů, kteří závodníkům zpříjemňují klání i takovými společenskými akcemi, jakou bylo letošní opékání výtečného prasátka v Holkově,“ usmívá se spolujezdkyně a gurmánka Rendlová, která dodává: „Věřím, že i pro diváky bude soutěž zajímavá, ráda bych je pozvala nejen k tratím, ale i k servisnímu zázemí našeho týmu, kde pro ně budou připraveny podpisové kartičky i další zajímavé suvenýry. Za naši posádku mohu slíbit, že na rychlostních zkouškách se budeme snažit předvést co nejlepší výkon, ale jak už zmínil Wenda, zejména chceme dovést náš vůz až na cílovou rampu!“

Komentářů celkem: 1
28. 5. 2016 18:31
0 0
Gratulace.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!