Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
4. 6. 2016 19:34 − 4802× − 2

Ricardo Moura slaví vítězství na Azorech

Rallye Acores se nakonec stala kořistí domácího jezdce, když se z vítězství raduje Ricardo Moura.

Dnes druhou etapou končí Azorská rally a stejně jako včera bylo na programu šest měřených testů, které daly dohromady 102 ostrých kilometrů. O něco zajímavější to bylo s pohledem na jednotlivé úseky, protože pouze dva se jely dvakrát, u zbylých dvou testů se jednalo o zkoušky, které se už v průběhu podniku jely. Jednou byla superspeciálka Grupo Marques a druhou Vila Franca São Brás, která se jela ve čtvrtek večer. Dnešní nové testy nesly jména Graminhais a Tronqueira, oba měřily lehce před dvacet kilometrů a postaraly se svými druhými průjezdy o závěr soutěže.


Foto: www.fiaerc.com

Včera zažily výsledky další přetahovanou o vedení a po posledním pátečním testu se nejvíce radoval Lukyanuk, který měl nějakých deset sekund na Kajetanowicze. Druhý jmenovaný jezdec byl dnes po prvním testu ze hry o vítězství, protože rozbitá poloosa znamenala manko přes minutu a půl, což vyústilo v pád na průběžnou čtvrtou příčku. Za vedoucího Lukyanuka se na druhé místo posunul Moura a třetí byl Sirmacis. Mladý Lotyš si však posledního dne příliš neužil, v RZ12 jej zradilo řízení Fabie R5 a musel odstoupit. Tím pádem se na třetí místo posunul Kajetanowicz a čtvrtý za ním byl Orsák. Superspeciálka uzavírající tuto sekci už nepřinesla žádné drama na čele soutěže a za vedoucím Lukyanukem byl druhý Moura a třetí Kajetanowicz. Čtvrtý Orsák pak na Poláka ztrácel půlminutu a šestnáct sekund nazpět byl Meireles.

Po výjezdu ze servisní zastávky na posádky čekala poslední trojice měřených testů a tyto nezačaly nejlépe pro dosud vedoucího Lukyanuka. Jeho Fiestu R5 stihly problémy s turbem a ztráta tím způsobená znamenala, že se ruský jezdec propad za Mouru. Třetí Kajetanowicz pak nadále ztrácel více jak dvě minuty, které nasbíral kvůli problémům v předchozí sekci, ale nejrychlejším časem na RZ14 se o dalších deset sekund vzdálil Orsákovi. Poslední dva testy soutěže již zvrat nepřinesly, Lukyanuk nedokázal manko smazat a z vítězství se tedy radoval azorský multišampion Moura.


Foto: www.fiaerc.com

Druhý dokončil Lukyanuk, s téměř třemi minutami ztráty dojel na bronzovém postu Kajetanowicz. V posledním testu se na čtvrté místo posunul Botka, kterému se konečně povedlo zajel slušný výsledek se svou DS3 R5, povedený návrat za volant soutěžního vozu a současně premiéru s Fiestou R5 si odbyl Orsák, jenž nakonec bral páté místo a mohl jen litovat desetisekundové penalizace. Šestý dokončil Meireles, sedmý Rego a osmý byl úřadující portugalský šampion Fontes. Devátý dokončil Azorskou rally Teodósio a o šest desetin udržel desátou příčku Tlusťák.

Rallye Acores – pořadí v cíli
1.Moura Ricardo – Costa AntónioFord Fiesta R52:42:23,5
2.Lukyanuk Alexey – Arnautov AlexeyFord Fiesta R5+26,8
3.Kajetanowicz Kajetan – Baran JaroslawFord Fiesta R5+3:23,0
4.Botka Dávid – Szeles PéterCitroën DS3 R5+5:28,5
5.Orsák Jaroslav – Šmeidler DavidFord Fiesta R5+5:34,1
6.Meireles Pedro – Castro MárioŠkoda Fabia R5+5:44,1
7.Rego Luís Miguel – Magalhães CarlosFord Fiesta R5
8.Fontes José Pedro – Ponte InesCitroën DS3 R5+6:17,9
9.Teodósio Ricardo – Teixeira JoséFord Fiesta R5+7:01,2
10.Tlusťák Antonín – Kučera LadislavŠkoda Fabia R5+7:30,7

Soutěž můžete jako obvykle sledovat v online zpravodajství na serveru eWRC-results.com.

Komentářů celkem: 2
5. 6. 2016 02:58
0 0
Nevim co si o tom myslite, ale Jarek zajel krasny vysledek. K tomu gratujuji
5. 6. 2016 11:09
0 0
Původně napsal chlupo-technik
Nevim co si o tom myslite, ale Jarek zajel krasny vysledek. K tomu gratujuji

Souhlas smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!