Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
11. 6. 2016 11:17 − 3865× − 6

Hayden Paddon: Je to obrovské zklamání

Havárií zakončil Rally Sardinia novozélandský jezdec Hyundai motorsportu Hayden Paddon, který podruhé bere nula bodů.

Novozélandský jezdec Hayden Paddon po vítězství v Argentinské rally neprožívá zrovna šťastné období, protože obdobně jako vloni Krise Meeka po jeho prvním vítězství, pronásledují i pilota Hyundai chyby a ztráty bodů. V Portugalsku mu auto shořelo po pádu do křovin mimo cestu a tento víkend na Sardinii nejprve při otáčení poškodil zavěšení a pak v RZ7 vycestoval ve velké rychlosti ven a silně poškodil zadní část svého vozu. Havárie se navíc udála v poslední zatáčce sedmé rychlostní zkoušky a novozélandské duo tak soutěž zakončilo na dohled cíle zkoušky s názvem Tula.


Foto: www.wrc.com

Sám Hayden Paddon pak svůj konec v soutěži popsal jako hloupou chybu, která se stala ve vyasfaltované levé zatáčce, kde jeho i20 WRC šla moc zeširoka a trefila strom. To vyústilo v urvání zadního kola a poslání auta v přemetech ze svahu dolů, kde si nakonec speciál ustlal mezi stromy v hloubce 25 metrů pod úrovní cesty. Zajímavostí je, že auto, se kterým Kiwi nyní havaroval, stihli v Hyundai motorsportu postavit úplně od základu za sedm dní, protože portugalská i20 WRC lehla popelem.

"Nemám slov. Jsem obrovsky zklamaný a omlouvám se všem, které jsem opět zklamal další hloupou chybou. Vrátíme se ale zpět a věřím, že tohle je jen drobný propad, kterým si procházíme, abychom z něj vyšli ještě silnější do budoucna," říká ke své havárii Hayden Paddon a dodává, "vyletět z cesty takovýmto způsobem a takto hloupou chybou je strašně nepříjemné, zejména když se nám to stalo dvakrát po sobě. Všichni v týmu mě hodně podporovali a do určité míry je i tohle součástí sportu, ale nikdy jsem v kariéře nehavaroval dvakrát za sebou," uzavírá Paddon.


Foto: www.wrc.com

Za svým jezdcem i přes dvě havárie stojí i šéf týmu Michel Nandan, který na Novozélanďanovu adresu pronesl: "Pro Haydena a Johna to byl další den plný zklamání. Oceňujeme jeho upřímnost, tohle je prostě rally a tyhle věci se stávají." Jelikož poškození Paddonova vozu bylo příliš velké, dnes už do Rally Sardegna neodstartoval a druhou soutěž v řadě zakončí bez jakéhokoliv bodového zisku.


Foto: www.wrc.com


Foto: www.wrc.com

Komentářů celkem: 6
11. 6. 2016 11:32
0 0
auto shořelo po páru do křovin, pak v RZ7 vycestoval ne velké rychlosti ven , stihli v Hyundai motorsportu postavit úplně od základu na sedm dní, protože portugalská i20 WRC lehla popelem.
kuře držíš normu,zase třismajlík
11. 6. 2016 11:41
0 0
smajlík
11. 6. 2016 12:36
0 0
přidáno video
11. 6. 2016 13:40
0 0
Hodně hloupá (a zbytečná) chyba.
13. 6. 2016 08:48
0 0
Rychlost mu nechybí no, to už dokázal. Chyby dělal každej, tak se snad z tohodle dostane.
14. 6. 2016 15:55
0 0
Ať žije John Kennard!!! Jasný kandidát na kliďase roku...on si ani ty noty pořádně nedrží...smajlíksmajlíksmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama