Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
23. 6. 2016 20:55 − 4795× − 3

Bryan Bouffier nejrychlejší v kvalifikaci

Bryan Bouffier si nejlépe poradil s kvalifikační zkouškou yperské rally a bude si jako první volit startovní pozici.

Necelých pět kilometrů (4,79 km, chcete-li) začalo dění při Ypres rally, která je pátým podnikem letošního kalendáře ME a teprve druhou soutěží odehrávající se přímo na evropském kontinentu, nikoliv na ostrovech okolo. Nejlépe si s kvalifikací poradil Bryn Bouffier, který bude letos obhajovat loňské druhé místo za volantem české DS3 R5, se kterou obvykle startuje v našich končinách Mirek Jakeš. Francouz dokázal na druhého v pořadí – Freddyho Loixe najet skoro sekundu a půl, což je zajímavý rozestup vezmeme-li v potaz Bouffierova slova ve stopce: "Bylo to okey, docela na jistotu. Hodně bláta, hodně to klouzalo." Druhý nejlpeší byl v kvalifikaci desetinásobný vítěz soutěže Freddy Loix a třetí pak kvalifikaci zajel Jaromír Tarabus: "Bylo to hodně těžké, za jednou rychlou zatáčkou je hodně vytahaného bláta a sklouzli jsme se tam." Druhý nejlepší český zástupce pak byl Jarek Orsák na 11. příčce, Antonín Tlusťák byl klasifikován na 16. příčce a poslední český zástupce Dominik Brož kvalifikaci neabsolvoval.