Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
13. 7. 2016 20:33 − 4505× − 4

Dmack by rád příští rok obouval M-Sport

Pneumatikářská společnost Dmack by ráda v příštím roce obouvala tovární posádky M-Sportu, případně nasadila dva vozy.

Letos podporuje pneumatikářská společnost Dmack Otta Tänaka, který v jejích barvách jede kompletní sezónu MS s Fiestou WRC a to britské značce nestačí, protože by ráda příští rok zajišťovala pryže pro tovární posádky M-Sportu, případně nasazovala dvě posádky. Druhá příčka v Rajdu Polském zásluhou Tänaka byla pro značku velkou motivací a její šéf Dick Cormack by rád zapojení své firmy posunul na ještě vyšší úroveň, jak řekl serveru autosport.com: Snažíme se o dohodu s M-Sportem. Cílem byla příští sezóna, ale pokud by se to nepovedlo, tak se rozhodně díváme po té další. Pokud příští rok nebudou naše pneumatiky na továrních autech, tak pojedeme jedno nebo dvě auta v celém šampionátu."

Jak se dále nechal Dick Cormack slyšet, rád by ve své sestavě i pro příští rok ponechal Otta Tänaka a druhým mužem, který by mohl usednout do případného druhého auta v barvách Dmack by s velkou pravděpodobností mohl být Elfyn Evans, jenž s podporou Cormackovy firmy jede letos britský mistrák, kde s Fiestou R5 průběžně vede. "Myslíme si, že ti dva by společně utvořili hodně silný tým. Je ale pravděpodobné, že budou jednat i jinde a pokud bychom je nezískali, tak si najdeme někoho jiného. Ale podobných moc není. Potřebujeme totiž jezdce, který sedne do auta a hned zajede kvalitní výsledek. Nemyslím si, že by bylo moc jezdců rychlejších než Tänak. Jistě, ne vždy dojede až do cíle, ale je hodně rychlý.

To je taky důvod, proč bychom chtěli dvě auta. Byli jsme průběžně na páté příčce v šampionátu, ale nějaké nedokončené podniky nás sesadily na desáté místo. Pokud budou dva jezdci, tak nebudeme tolik závislí na tom, aby jeden jezdec vždy udělal výsledek," popisuje úvahy stojící za plány o dvou jezdcích Dick Cormack. Když se ještě vrátíme k Polsku, lze říct, že by za ním mohl částečně stát i přesun výroby z Číny do Británie, kdy nyní má Dmack při vývoji pneumatiky mnohem rychleji k dispozici, než kdyby cestovaly z Číny.

Dmack by si slovy svého ředitele Dicka Cormacka rád také postavil novou továrnu v Cumbrii (náhoda, že M-Sport sídlí ve stejném hrabství? pozn. autora) ve spolupráci s Cooper Tires. "Nyní děláme studii proveditelnosti. Buď postavíme vlastní továrnu nebo do toho půjdeme společně. Máme tři měsíce, než musí padnout rozhodnutí, ale společný podnik dává smysl – naše produkty si nekonkorují a společně se dobře doplňujeme," uzavírá Dick Cormack.

Komentářů celkem: 4
13. 7. 2016 22:31
0 0
Pěkné pěkné, snad nebude dělat FIA problémy a upustí od svých úvah typu, že s továrními vozy pojedou jen tovární jezdci, a že se pojede pouze s jedním výrobcem pneumatik!
14. 7. 2016 06:41
0 0
Kdyby to DMACKu vyšlo, byl by to krásný počin, jak podnikatelský, tak bezesporu sportovní. Tänak a Elfyn jsou bezesporu skvělí jezdci, kteří mají zkušenost s WRC vozem na nejvyšší úrovni a zároveň nejsou úplně bez ambicí. Moc jim fandím, ať jim to vyjde.
14. 7. 2016 18:33
0 0
doufam,ze jim to s tou fabrikou neklapne a pojedou svuj tym. o dve slusna auta vic v mistraku...
14. 7. 2016 20:42
0 0
Radši bych Dmack s vlastním týmem, jednak auta navíc, jak psal zanussi a taky by na tom mohl M-Sport na některých rally výkonnostně tratit. Je stále vidět, že na rally typu Sardinie jsou ty pryže špatný. Zajímavější by byl souboj Michelin vs Pirelli, jako kdysi. Ale úplně by stačilo tak, jak to je letos.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama