19. 7. 2016 08:10 − 2489× − 0

Thüringen Rallye – komentář

Stejně jako vloni se na start soutěže postavil dnes už jen občasně startující Sepp Wiegand.

Německý šampionát o uplynulém víkendu vstoupil do své druhé poloviny. Ta první obsahovala pět podniků, které v rámci mistrovství třikrát ovládnul pilot Škody Fabia R5 Fabian Kreim a i díky tomu v samém závěru přespurtoval svého největšího soupeře v boji o titul. Christian Riedemann za volantem Peugeotu 208 T16 R5 vyhrál dvě soutěže, ale v té poslední cíl nespatřil a své bodové konto už nevylepšil. Po úpravě výsledků Sachsen Rallye a připsání penalizace na účet třetího Yannicka Neuvilla získal Riedemann tři body navíc, ale ani ty mu druhé místo v šampionátu nevylepšily. V Thüringen Rallye tedy měl pilot Peugeotu hodně co zlepšovat.

Stejně jako vloni se na start soutěže postavil dnes už jen občasně startující Sepp Wiegand. Někdejší tovární pilot Škody si opět pronajal vůz ze stáje Jaroslava Orsáka, tentokrát jejich novinku Ford Fiesta R5. S novou technikou se Wiegand sžil velmi rychle a na první zkoušce zaostal za vítězným Kreimem, mimochodem jeho nástupcem u Škody, jen o 1,8 sekundy. V druhé a poslední páteční zkoušce ale pilot Fordu kvůli špatnému výhledu z vozu zajel až čtvrtý čas a v průběžném pořadí spadnul za Riedemanna. Čtvrté místo si do druhé etapy odvážel úřadující mistr Ruben Zeltner za volantem půjčeného Porsche. V sobotu ráno ale chyboval, sklouznul mimo trať a s poškozeným chladičem musel odstoupit. Místo těsně pod pódiem tím získal jiný pilot Porsche Rainer Noller, který s tímto vozem před dvěma měsíci všechny soupeře porazil na trati saského podniku.

Sobotní etapa začala stejně tak jako ta předešlá, obě úvodní zkoušky vyhrál Kreim a Riedemannovi už poodskočil na skoro půl minuty. Pilot Peugeotu se ale více musel obávat útoku ze zadních pozic. Wiegand si v nočním servisu nechal upravit nastavení Fiesty podle svého gusta a ráno po třech druhých nejrychlejších časech se po RZ 5 dokázal dostat na průběžnou druhou příčku. Ze zbytku soutěže dokonce vytěžil i dvě dílčí vítězství a pěknou druhou příčku už si nenechal vzít. Riedemann tentokrát na rychlých tratích vůbec nestíhal a do druhé poloviny šampionátu vstoupil třetím místem. Třetí místo v průběžném pořadí držel před soutěží Dominik Dinkel a přes odstoupení si jej pilot Škody Fabia Super 2000 udržel i po ní. Se stejným vozem se na německé tratě vypravil David Tomek a z české výpravy dopadnul nejlépe, Thüringen Rallye zakončil na devátém místě. Další vítězství si na své konto připsal Kreim a i na začátku druhé poloviny sezóny sebevědomě směřuje za ziskem titulu.

Výsledky této německé soutěže

Stav šampionátu: 1. Kreim 132, 2. Riedemann 102, 3. Dinkel 69, 4. Neuville 38, 5. Leschhorn 36, 6. Corazza 34

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!