XTG Opel Adam Cup 2016 pokračuje v Pačejově

Více než dva měsíce uplynuly od posledního závodu XTG Opel Adam Cup 2016 ve Vyškově.

Více než dva měsíce uplynuly od posledního závodu XTG Opel ADAM Cup 2016 ve Vyškově. Přelom července a srpen ovšem může být pro pohárovou klasifikaci zásadní. Na programu je nejprve víkendová Rally Agropa Pačejov (29. – 30. 7.), která bude předvojem prvního letošního pohárového vrcholu – Barum Czech Rally Zlín (26. – 27. 8.). Před Pačejovem patří vedoucí příčka v průběžném hodnocení shodně Poláku Jerzymu Tomaszczykovi, jenž opanoval Valašskou rally, a Matěji Kamencovi, vítězi vyškovské soutěže.

Horažďovice, centrum Rally Agropa Pačejov, přivítají na startu osm dvojic, které se poperou o body v rámci XTG Opel ADAM Cupu. Ten pořádá společnost Opel C&S (české zastoupení automobilky Opel) a promotér XTG motorsport. Kromě pohárových ADAMů bude k vidění i jeden vůz specifikace R2 s posádkou Andrej Barčák – Tomáš Střeska.

Ale vraťme se k třetí pohárovému klání. Tandem Jerzy Tomaszczyk a Matěj Kamenec je asi nutné opět pasovat do role favoritů. Každý má na svém kontě jedno prvenství, navíc odstup nejbližších konkurentů byl na obou podnicích přece jen výraznější.

Kamenec s Jurkou obhajují z loňského Pačejova druhé místo (za Petákem) a určitě mohou profitovat ze znalosti pačejovských zkoušek.

„Pačejov je nádherná soutěž, na kterou se s Adamem (Jurkou) i ADAMem už moc těšíme. Tratě nám sedí a samozřejmě půjdeme do závodu s cílem vyhrát a dostat se v průběžném pořadí cupu do vedení. Nicméně Jerzy jezdí opravdu hodně rychle a očekávám, že to nebude vůbec snadné. Navíc jsme se v pauze připravovali především kondičně. Se spolujezdcem Adamem Jurkou jsme najezdili spoustu kilometrů na kole, do auta jsme se posadili až v pondělí před Pačejovem. A musím přiznat, že ta pauza byla obrovská a bylo to na jezdeckém projevu znát,“ říká před startem Matěj Kamenec.

„Od Vyškova jsem se žádného závodu nezúčastnil, přednost dostala technická příprava našeho vozu, včetně revize převodovky, kterou jsme provedli v dílnách bratří Bryndů. Testovali jsme až před pár dny, na stejném místě, kde jezdil s ´er pětkou“ Kajetan Kajetanowicz. V pátek jsem zkoušel vůz Fiesta R2T z dílen M-Sportu. V sobotu jsme pokračovali na stejném místě s testem našeho pohárového ADAMa. Cílem byla hlavně optimalizace hodnot tlaků v pneumatikách Pirelli, s čímž jsme se trochu potýkali na Vyškově. Po tomto ježdění si troufnu tvrdit, že jsme na Pačejov připraveni a vše bude v rámci mého jezdeckého stylu fungovat. A jak je mým zvykem, budu se snažit poprat o vítězství a získat maximum bodů do pohárové klasifikace,“ věří Jerzy Tomaszczyk.

Třetí příčku hodnocení XTG Opel ADAM Cupu zatím drží druhý nejmladší účastník Patrik Brtníček. Na domácích tratích ve Vyškově získal bronz, neznámé ovšem pro něj a spolujezdce Rudolfa Kouřila nebudou ani pačejovské zkoušky.

„Na Pačejov se s Rudou oba těšíme. Jelikož se jedná o jednu z mála soutěží, na které jsem už v minulosti dvakrát startoval, nerad bych byl ve startovním poli poháru do počtu. Nějaké ambice máme, budeme se snažit jet rychle, ale ne přes hranu. Pauzu od Bohemie jsme vyplnili také pilováním tvorby rozpisu v okolí Hustopečí. Věřím, že se to odrazí na časech,“ naznačuje Patrik Brtníček.

Hned čtveřice posádek s vozy Opel ADAM Cup odstartuje pod hlavičkou XTG Motorsport klubu v AČR. Martin Mottl se objeví s Vaškem Vorlem, Robert Hordossy a Radek Hůla se však představí v Pačejově s novými spolujezdci. K Hordossymu usedne Jiří Kulštejn (ex- Marian Šín), vedle Hůly nepříliš známý Juraj Dendys (ač debutoval ve sprintech už v Třebíčí 2009).

„Příprava na Pačejov nebyla moc zvláštní. A tak kromě pravidelného fotbálku dvakrát týdně mě zaměstnávala hlavně práce. Pačejov se mi loni ovšem hodně líbil a docela mi seděl. Ale konkurence je opět velká, takže k ambicím mohu říct jediné, po takové pauze budeme rádi, když s celým autem hlavně soutěž zdárně dokončíme,“ uvedl Martin Mottl, kterého loni zradila v Pačejově elektroinstalace (z 3. místa).

„V Pačejově pojedu poprvé s novým spolujezdcem, protože Lukáš Bureš je v daném termínu pracovně zaneprázdněn. V autě budu sedět poprvé od Vyškova, takže nemám velké ambice. Hlavně si chceme závod užít, pobavit se a svézt se na soutěži, kterou mám rád. Proto ani na konkurenci v poháru příliš nekoukám, neboť se letos celého cupu nezúčastním,“ naznačuje Radek Hůla.

Poslední dvojicí příbramské stáje a absolutními nováčky XTG Opel ADAM Cupu budou novinář Martin Machala, kterého bude navigovat ostřílená Karolína Jugasová. Západočeská soutěž bude pro Machalu premiérou v rally.

„Pro Martina jsou rally snem, chtěl si vyzkoušet řídit závodní vůz a v Pačejově se mu to splní. Na Pačejov se připravoval se Štěpánem Palivcem, který ho zasvětil do tajů tvorby rozpisu. Ve čtvrtek je naplánován test a následně uvidíme, jak nám to půjde v závodě,“ naznačila zlínská navigátorka, která má s pohárovým závoděním dlouholeté zkušenosti ve spojení s Martinou Daňhelovou – Jerhotovou.

A na závěr dejme prostor nejmladšímu účastníkovi Adamu Březíkovi. Po jeho boku opět usedne velezkušený Jaroslav Novák.

„Před Pačejovem jsme měli krátký test. Kromě toho jsem se v pauze mezi závody zaměřil na vymýšlení nějakých ´vychytávek´ do rozpisu. Jinak bych i při druhém pohárovém startu rád dojel až do cíle a nasbíral další cenné zkušenosti. Proto si žádné cíle nedávám, i když bych rád možná trochu poskočit výsledkovou listinou, případně bych se rád trochu časově přiblížil těm nejrychlejším,“ doufá rodák z Lukova u Zlína a syn úřadujícího produkčního šampiona Martina Březíka.

Průběžný stav XTG Opel ADAM Cupu (2/7):

1. Tomaszczyk a Kamenec 45, 3. Brtníček 26, 4. Hordossy 26, 5. Mottl 24, 6. Gargulák 18, 7. Konečný 16, 8. Hůla a Březík 14

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!