Duck Racing má namířeno do Pačejova

Po delší přestávce, bude již tento víkend pokračovat třetím podnikem Rallysprint Série.

Po delší přestávce, bude již tento víkend pokračovat třetím podnikem Rallysprint Série. Po soutěžích na Valašsku a Vyškovsku se jezdci přesunou do malebné obce Pačejov v Plzeňském kraji, kde je bude čekat nejen rychlá, ale především horká soutěž.

V Pačejově bude bojovat stálice pražského týmu Lumír Firla, jenž opět nastoupí s vozem Subaru Impreza ve třídě P2+. S Firlou i tentokrát nastoupí Zdeněk Jůrka.

„Do auta zase sednu po delší době, ale na to se nechci vymlouvat. Vím, že Pačejov byl vždy hodně rychlý, což našemu staršímu Subaru asi moc sedět nebude. Nicméně máme startovní číslo 10 a já bych byl rád, kdybychom kolem toho desátého místa absolutně soutěž dokončili, protože konkurence je opravdu velká,“ prozradil Firla před startem.

Pačejovská rally je zařazena i do mistrovství České republiky v rally historických automobilů, což znamená, že v barvách Duck Racing bude rychlé tratě brázdit i Porsche 911 s Jaroslavem Petráskem za volantem.

„Myslím, že letošní sezonu máme zatím poměrně dobře rozjetou. Krumlov a Šumava dopadly dobře, jen nás lehce opustilo štěstí na Bohemce, kde jsme odstoupili ze čtvrtého místa. Na Pačejov se moc těšíme a doufáme, že se nám bude dařit. Budeme se snažit bojovat, tak jak jsme vždy bojovali a určitě budeme chtít atakovat vyšší příčky. Samozřejmě Porsche je naše srdcovka, závodí se s tímto vozem jinak než s ostatními vozy, přece jen je to zadokolka s motorem vzadu, takže to má svoje výhody i nevýhody. My budeme chtít samozřejmě využít co nejvíce výhody tohoto skvělého vozu,“ řekl Jaroslav Petrásek.

„Původně měl v Pačejově startovat i Václav Kopáček, nicméně jsme usoudili, že bude lepší a přínosnější udělat před Barumkou dva velké testy, navíc s dostatkem času na přípravu vozu,“ řekl Petr Kačírek.

Zatímco Lumír Firla s Jaroslavem Petráskem a skvadrou Duck Racing budou bojovat v letních vedrech v Pačejově, šéfa týmu Petra Kačírka bude čekat ještě náročnější zkouška.

„V Pačejově nebudu, protože letím do Emirátů na další šotolinový test před podzimní dubajskou rally. Zatímco klukům doma bude teplo, já se budu péct ve 45°C na poušti, kolik bude stupňů v autě si nedovedu představit. I přesto se ale na to moc těším a především to beru jako další krok v přípravě na Dubai Rally,“ dodal Petr Kačírek.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!