Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
12. 8. 2016 21:53 − 1902× − 0

Na Kypru nabobtnají odměny pro posádky

Na Rally Cyprus se opět po několika letech bude konat Golden Stage, kde se pojede o pěkné prémie – 60 000 euro.

Příjemným bonusem pro soutěžící v mistrovství Evropy, tedy ty soukromé, jsou bonusy za umístění a na Kypru se pojede o rozdělení celkového fondu ve výši 60 000 euro. Tím dojde na navázání krátké tradice z let 2010 a 2011, kdy se konala Golden Stage Rally, kde účastníci Kyperské rally jeli další zkoušky o finanční prémie po skončení samotné soutěže, letos se pak boj o bonusy odehraje na posledních dvou testech soutěže, které budou počítány do Love Cyprus Golden Stage. První RZ bude měřit 22 kilometrů, ze tří čtvrtin se pojede na šotolině a ta druhá je pak o něco kratší, má délku konkrétně 14 kilometrů, 86 % nezpevněného povrchu a nabídne rychlý profil tratě.

Tyto dva zmíněné testy se v rámci závěrečné etapy Kyperské rally pojedou jen jednou a budou lákadlem pro soutěžící, kteří zatím nad účastí na Kypru váhají, protože v případě úspěchu si budou moci snížit náklady na soutěž o vyhranou částku. Na výsledný fond 60 000 € se složí dohromady jak promotér Eurosport Events, tak sponzoři soutěže a oproti obvyklým 20 000 € bude částka tím pádem třikrát lákavější.


Foto: FIA ERC

Detaily o Love Cyprus Golden Stage jsou zatím tajemstvím, ale Annita Demetriades, výkonná ředitelka kyperské turistické organizace se nechala slyšet, že jejich umístění zajistí velký zážitek jak posádkám, tak divákům. "Cyprus Tourist Organisation aktivně podporuje tuto akci jak kvůli jejímu významu důležité evropské sportovní akce, tak také kvůli propagaci, kterou nabízí Kypru. Při letošní Love Cyprus Golden Stage budou mít diváci šanci poznat odlišnou část Kypru, která svým specifickým způsobem přispěje úspěchu této zkoušky a zároveň dokáže rozpumpovat adrenalin na maximum," říká Annita Demetriades.

"Kyperská rally, poslední kolo mistrovství Evropy, je nyní ještě větší. Pro jezdce a týmy se jedná o skvělou zprávu a tato akce podtrhuje další rozšíření ohromné podpory soutěže autoritami na Kypru," rozplývá se za ERC Jean-Baptiste Ley a pokračuje, "bude se rozhodovat o různých titulech a když nyní bude obvyklých 20 000 € odměn navýšeno na 60 000 €, stane se Kyperská rally vzrušujícím vyvrcholením dalšího zajímavého a napínavého ročníku ERC," dodává koordinátor kontinentálního šampionátu.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama