22. 8. 2016 19:20 − 3498× − 4

K favoritům se řadí Kopecký, Kajetanowicz a Bouffier

Celkem 132 soutěžících z 20 evropských států najdeme na seznamu přihlášených posádek na 46. ročník Barum Czech Rally Zlín.

Celkem 132 soutěžících z 20 evropských států najdeme na seznamu přihlášených posádek na 46. ročník Barum Czech Rally Zlín, který se pojede koncem srpna jako osmý díl desetidílného seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a pátý díl Autoklub Mistrovství České republiky v rally 2016. V rámci evropského mistrovství je přihlášeno celkem 87 posádek. Barumka bude opět jednou z nejlépe obsazených soutěží evropského šampionátu a vrcholem české soutěžácké sezony.

K největším favoritům patří loňský vítěz, tovární jezdec Škoda Motorsport Jan Kopecký (Škoda Fabia R5), který může dosáhnout na páté vítězství. Ve Zlíně si připsal čtyři výhry vždy v lichých letech (2009, 2011, 2013, 2015) a trojnásobný český šampion je nejúspěšnějším jezdcem v historii barumky. Do Zlína přijede úřadující evropský šampion a letošní lídr ERC Kajetan Kajetanowicz z Polska, ruský jezdec Alexej Lukjaňuk (oba Ford Fiesta R5) nebo Bryan Bouffier z Francie (Citroën DS3 R5). Na čelní příčky pomýšlí i překvapení letošní sezony Lotyš Ralfs Sirmacis, dále Nizozemec Hermen Kobus, Němec Fabian Kreim, Belgičan Cedric Cherain (všichni Škoda Fabia R5), Maďar Dávid Botka (Citroën DS3 R5) nebo Polák Lukasz Habaj (Ford Fiesta R5). Z českých jezdců patří k aspirantům na přední příčky Jaromír Tarabus, Pavel Valoušek, Jan Černý, Tomáš Kostka, Vojtěch Štajf (všichni Škoda Fabia R5) a Roman Odložilík (Ford Fiesta R5), Z dalších domácích jezdců myslí na umístění v elitní desítce Antonín Tlusťák (Škoda Fabia R5), Martin Vlček (Ford Fiesta R5) nebo Miroslav Jakeš (Škoda Fabia S2000). Fanoušci uvidí celkem 20 vozů kategorie R5. V rámci českého šampionátu pojede mnohonásobný šampion Václav Pech (Porsche 997 GT3).

V kategorii produkčních vozů ERC 2 zabojují o evropské body druhý jezdec průběžného pořadí Ital Giacomo Scattolon a Maďar Tibor Érdi (Mitsubishi Lancer EVO). Čeřit vodu budou i Martin Březík (Mitsubishi Lancer EVO IX), Václav Kopáček a Jaroslaw Szeja (oba Subaru Impreza STi).

V hodnocení vozů s jednou poháněnou nápravou se představí na startu velká hvězda, trojnásobný mistr Evropy Luca Rossetti z Itálie, který se posadí do vozu Toyota GT86 CS-R3 týmu Toyota Motorsport. S vozem s jednou poháněnou nápravou bude bojovat o úspěch v rámci kategorie ERC3. Na startu se objeví i prioritní jezdec FIA Turek Murat Bostanci (Ford Fiesta R2T) nebo rychlý Rus s lotyšskou licencí Nikolaj Gryazin (Peugeot 208 R2). Barumka se pojede jako předposlední podnik juniorského šampionátu, o prvenství zde bojují dva tovární jezdci Opelu Chris Ingram z Velké Británie a Marijan Griebel z Německa (oba Opel Adam R2). Z česko-slovenských jezdců pojedou o přední příčky Martin Koči (Citroën DS3 R3T), Václav Dunovský, Filip Mareš a Ján Kundlák (všichni Peugeot 208 R2).

Zpestřením startovního pole budou i zástupkyně něžného pohlaví, za volanty se představí hned čtyři ženy, a to Bulharka Jekatěrina Stratijevová (Citroën C2 R2 Max), česká zpěvačka a herečka Olga Lounová (Mitsubishi Lancer EVO IX), dále Pavlína Tydlačková (Škoda Fabia) a Hana Baďurová (Honda Civic VTi). Poprvé pojede barumku i hokejový mistr světa z roku 2000 a bývalý hokejista Martin Špaňhel.

Komentářů celkem: 4
22. 8. 2016 20:02
0 0
Valdo GO!!! smajlíksmajlík
23. 8. 2016 19:44
0 0
protože jel s WRC a to mohlo jen do národní klasifikace a ofiko výsledky byly dle ME
24. 8. 2016 11:26
0 0
a Ralfs Sirmacis

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama