M. Prokop v rámci příprav na Dakar šestý na Baja Poland

První ostrý test speciálu Ford Raptor F150 o uplynulém víkendu obstaral podnik Cross Country Rally – Baja Poland.

A si málokdo během letních týdnů a měsíců pomyslí na to, co ho čeká vzimě a nezabývá se přípravou aktivit, které ho čekají kolem v čase Vánoc a Nového roku.

Není tomu tak ale v jihlavském týmu MP - Sports Martina Prokopa. Tam probíhá příprava a testování dakarského speciálu, se kterým se zkušený český pilot postaví na start legendární Rally Dakar 2017. První ostrý test speciálu Ford Raptor F150 o uplynulém víkendu obstaral podnik Mistrovství světa v automobilových soutěžích typu Cross Country Rally – Baja Poland. Na Prokopa s náhradnicí na sedačce spolujezdce – zkušenou Rakušankou Ilkou Minor - čekalo více než 470 ostrých měřených kilometrů.

Výsledek soutěže, ve které je Prokop se svým týmem stále tak trochu nováčkem, však již nováčkovský není. Šesté místo v celkové klasifikaci je dobrým odrazovým můstkem do dalších příprav a pozitivním signálem skutečnosti, že dakarský program Martina Prokopa a jeho týmu MP - Sports se vydal správným směrem.

Více již popisuje Martin Prokop: „V polské Baje nám šlo o prověření nového vozu a o zjištění toho, co funguje a co ne. Toto poslání víkend beze zbytku splnil. Auto je skvělé podvozkově, parádně funguje řízení, tlumení a trakce, což nás mile překvapilo. Dá se vletět ve velké rychlosti do skrytého výmolu s prachem a podvozek to bez problémů pobere. Zapracovat ale musíme na motoru, který nás docela zlobil a co chvíli v zátahu pocukával. Z WRC jsem zvyklý pomáhat si v zatáčce motorem a to tady zatím nejde. Jinak se dá říci, že máme vyzkoušeno nějaké nastavení na písčitý povrch, který dominoval tomuto závodu, ale absolutně netušíme, jak se chová naše nová DakarKára na šotolině, které je na současném Dakaru nějakých sedmdesát procent. Proto se vydáme ještě na podobnou soutěž do Portugalska, abychom v přípravě nic nepodcenili. Jinak jsem s šestým místem spokojen, byl to testovací závod se vším všudy. Jeden dlouhý úsek nám vůbec nefungoval interkom, takže to byla navigace rukama nohama, jindy jsme zase jeli sto kilometrů v prachu za autem před námi a k tomu ještě udělali defekt. Takových patálií na Dakaru zažijeme nespočet, takže se takové zkušenosti jenom hodí.“

Komentářů celkem: 1
31. 8. 2016 13:22
0 0
Bezva info a skvělý výsledek. Sice jsem smutnej, že Martin opustil WRC, ale zase tak daleko neodešel. Snad natestují ještě spousty dalších km a auto bude na Dakru perfektně připravené.smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!