Styllex motorsport odchádza z domácej súťaže spokojný

Sezónu Majstrovstiev Slovenska v rally 2016 uzavrela uplynulý víkend 42. Rally Košice.

Sezónu Majstrovstiev Slovenska v rally 2016 uzavrela uplynulý víkend 42. Rally Košice. Prestávku vo svojom programe juniorského svetového šampionátu JWRC si na domácu súťaž dokázal urobiť tím Styllex motorsport, ktorý v Košiciach reprezentovali Martin Koči s Lukášom Kostkom.

Rally Košice patrí na Slovensku do krátkeho zoznamu automobilových súťaží, ktoré si získali svoju každoročnú tradíciu a fanúšikovia si bez nich nevedia predstaviť žiadnu sezónu. Svoj štvrtý štart na domácej súťaži absolvoval aj Martin Koči, ktorý už piaty rok prezentuje našu krajinu aj na svetovej rally. Spoločne so svojím spolujazdcom Lukášom Kostkom odštartovali na Citroene DS3 R3T z dielni Gekon racing. Absolvovať mali dve etapy, ktoré tvorilo trinásť rýchlostných skúšok.

Napriek tomu, že Martin sa pred súťažou vyjadril, že tieto rýchlostné skúšky veľmi dobre nepozná, posádka dosahovala počas každej z nich skvelé výkony. Takmer v každej rýchlostnej skúške patrila ku TOP 20 najrýchlejších dvojíc a to v náročnej slovenskej, českej, poľskej i maďarskej konkurencii. Tieto výsledky jej v závere súťaže vyniesli napokon skvelé 15. miesto. Okrem toho získala posádka v prvej etape Majstrovstiev Slovenska 10. miesto, v druhej etape 7. miesto a počas oboch dní sa stala aj víťazom triedy 5 a vozidiel s jednou poháňanou nápravou 2WD. „Rally Košice som si nesmierne užil. Trate prvej etapy boli pre mňa novinkou, z ktorej som bol príjemne prekvapený. Mali sme síce problémy s brzdami, ale aj tak sme boli schopní užiť si rýchlostné skúšky a vyhrať medzi vozidlami 2WD. V druhej etape sme nemali žiadne problémy, a tak sme mohli svoj náskok ešte zvýšiť“, zhrnul mladý jazdec, ktorý zároveň pochválil aj prácu organizátorov: „Celú súťaž som si užíval domácu atmosféru a podporu okolia. Organizátorom patrí poklona za prípravu veľmi kvalitných pretekov. Tiež ďakujem Styllex motorsport a Gekon Racing za umožnenie domáceho štartu. Po Košiciach už svoju pozornosť venujeme juniorskému svetovému šampionátu na Korzike.“

Ako Martin prezradil, tak tím Styllex motorsport sa už čoskoro premiestni na ostrov Korzika, kde ho čaká piata súťaž juniorského svetového šampionátu Tour de Corse a to už 28.9. – 2.10.2016.