27. 9. 2016 07:45 − 1127× − 0

Dominik Brož v Lotyšsku nedokončil

Turnovská posádka Dominik Brož – Petr Těšínský odjížděla ze závěrečného podniku ERCJ lotyšské Rally Liepaja zklamaná.

Turnovská posádka Dominik Brož – Petr Těšínský odjížděla ze závěrečného podniku ERCJ lotyšské Rally Liepaja zklamaná, navíc s lehce poškozeným Fordem Fiesta R2.

Závěrečná soutěž juniorského mistrovství Evropy se odjela v polovině září v Lotyšsku. Na start Rally Liepaja se postavila i posádka TMS Czech National Junior Team Dominik Brož s Petrem Těšínským na Fordu Fiesta R2. Turnovský jezdec si držel po Barum rally průběžné 4. místo v ERCJ a toto postavení chtěl na šotolinové soutěži upevnit. Pořadatelé připravili trať s 13. rychlostními zkouškami a 203,6 ostrými kilometry. „Do Lotyšska vedla dlouhá cesta. My jsme měli tuto soutěž zpříjemněnou o další českou posádku, která startovala s vozem R2. Díky tomu jsme mohli s Karlem Kupcem probírat jednotlivé rychlostní zkoušky při trénincích. Šotolinové erzety se nám velmi líbily a velice jsme se těšili na samotný závod. Shakedown byl na můj vkus poměrně rychlý, ale na rozjetí před závodem to bylo super,“ nastínil pohodovou atmosféru na poslední soutěži ERCJ Dominik Brož. Zatímco „shake“ proběhl bez problémů, na kvalifikační zkoušce přišelpro posádku první smolný moment závodu.

Na trati zkoušky se dostal malý kámen k chladiči vozu a způsobil nechtěnou ventilaci v chladiči. Za měřeným testem museli Dominik s Petrem vůz odstavit, neboť únik vody byl velký a přejezd do servisu dlouhý. Tím posádka předešla případnému většímu poškození vozu. „Ani nevím, jak došlo k poškození chladiče, ale naši mechanici měli opět o práci postarané. Všichni jsou ale velmi šikovní, a tak i s touto závadou si bravurně poradili a my se mohli postavit na start sobotní části závodu. První etapa probíhala z našeho pohledu v pohodě. Jedinou nepříjemnost jsme měli s GPS ve voze. V některých chvílích nám signál nepříjemně hvízdal do interkomu. Tento problém jsme řešili s pořadateli, ale ti nám závadu nedokázali odstranit. Jezdec se při jízdě na rychlostní zkoušce soustředí na cestu a rozpis a teď do toho občas hvízdne jiný element. Prostě nepříjemné,“ ohlédl se za sobotní etapou turnovský jezdec.

Dominikovi s Petrem vyšla velmi dobře druhá zkouška soutěže, kde zajeli mezi juniory 5. nejrychlejší čas. Přesto bylo na posádce vidět, že s šotolinou si oproti soupeřům ještě tolik netyká. V průběžné klasifikaci to znamenalo, že kluci drželi 29. příčku absolutní klasifikace a 10. místo mezi evropskými juniory. „S Petrem jsme se těšili i na zbývajících šest rychlostních zkoušek, které se jely v neděli. To jsme ovšem netušili, že se staneme i diváky. První nedělní zkoušku jsme zvládli v pohodě. Na dvojce přišla ovšem moje chyba, kdy jsem byl moc rychlý a zádí vozu jsem sklouzl do příkopy, která nás nakopla a my dali jednou panna – orel. Auto bylo trochu dotlučené a o dalším pokračování v soutěži nemohla být řeč. Nyní pracujeme na rychlé „léčbě“ fiesty tak, abych se co nejdříve vrátil zpět na tratě erzet,“ popsal druhý, závažnější smolný moment lotyšské rally Dominik. V konečném hodnocení ERCJ i přes výpadek na poslední soutěži obsadili Dominik Brož s Petrem Těšínským 6. místo, což je na první sezonu v tomto seriálu solidní výsledek. Česká posádka má stejný počet bodů, jako pátý Niinemäe Miko-Ove, ale estonský jezdec má k plusu vítězství na domácí soutěži.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama