2. 10. 2016 13:08 − 7228× − 15

Déšť odplavil Pechovy šance a vítězství slaví Dohnal

Soutěž v Příbrami uzavřela letošní ročník MČR a z prvního vítězství v kariéře v mistráku se raduje Jan Dohnal.

Neděle přinesla druhou etapu Rally Příbram a to znamenalo, že mistrovství ČR šlo do absolutního finiše, protože tato etapa byla poslední v letošním MČR. Na programu byla dvakrát trojice testů a nejdelší byl Bohutín – Sádek s kilometráží rovných 11 kilometrů. Po včerejšku byl ve vedení Pech, který měl se svým Porsche náskok necelých 15 sekund na druhého Dohnala sedlajícího Focus WRC v barvách hlavního sponzora soutěže.

Dopoledne začalo tak, jak včerejšek končil, protože plzeňský soutěžák zajel dvakrát nejrychleji a náskok na Dohnala drobně navýšil na 16 sekund. Jeden nejrychlejší čas v sekci pak přenechal Štajfovi, který dnes bojoval s Černým o třetí příčku. Pražský novinář se na bronzový post posunul po RZ8, na následujícím testu si ji Příbramák vzal zpět, avšak na RZ10 Štajf pořádně zatopil pod kotlem, vyhrál zkoušku (teprve čtvrtou v kariéře v MČR v životě) a vrátil se na třetí místo. V polovině dne byl tedy čtvrtý Černý, pátou příčku si kontroloval Trojan, kterému se však přibližoval dnes rychlý Vlček.

Ve druhých průjezdech přišel déšť, což bylo vodou na mlýn čtyřkolkám a čekalo se, zda-li Pech dokáže se svým autem nemožné a udrží za sebou Dohnala. Již RZ12 naznačila, že to nebude snadné, pražský jezdec na toho plzeňského stáhl téměř čtvrtminutu a naráz byl od první příčky vzdálen jen 14 desetin. Když zajel Dohnal nejrychleji i na dalším testu, tak už šel do čela a vítězstvím v závěrečné RZ si pak své prvenství pojistil. Po Rally Agropa se tak pražský jezdec dočkal dalšího absolutního vítězství, tentokrát to bylo i v rámci mistrovství ČR a může se těšit na posun vzhůru konečnou klasifikací MČR spolu s bonusem v podobě titulu vítěze třídy 13.

Druhý do cíle dorazil Pech, jehož manko nakonec narostlo na 26 sekund, necelou minutu za ním pak třetí Štajf, který odpoledne dokázal Černého udržet za zády a díky bodovému zisku si zajistil třetí příčku v klasifikaci mistráku. Moc smutnit nemusel ani Černý, který sice na domácí soutěži dojel čtvrtý, avšak body mu stačily v zisku titulu vicemistra v celkové klasifikaci MČR. Až na páté místo se dnes dokázal posunout Vlček. Šestý zakončil sezónu Trojan, sedmou příčku si k našim severním sousedům odváží Szeja. Osmé místo připadlo Sýkorovi, jedenáct sekund za ním dojel Březík a desítku uzavřel díky finiši na poslední RZ Tomek s Fabií S2000 po Vlčkovi.

Mezi dvoukolkami byl dnes na nejlepší cestě k zisku titulu mistra ve 2WD Dunovský, avšak v RZ11 se mu střihly štefty na levém předním kole a bylo hotovo, soutěž skončila a titul zůstal v rukou Kočiho, který místo Příbrami startoval na Korsice. Prvenství ve 2WD tedy připadlo Marešovi, který je letos juniorským mistrem, za ním dojel druhý Lunga, pro nějž šlo na závěr roku o vylepšení dosavadního maxima s Peugeotem ze Šumavy. Bronzovou dvoukolku dovezl do cíle Pospíšilík, čtvrtý dokončil Surovič, pro nějž šlo o nejlepší výsledek ve třídě v kariéře. Pátou nejrychlejší dvoukolku dovezl Barčák, který po havárii na Barumce dorazil v Příbrami do cíle bez potíží.