11. 10. 2016 14:53 − 12991× − 0

Projekt Jedu pro Adámka na Podzimním setkání RKHA

Podpořte s jezdcem Václavem Hlavatým a spolkem Rally Fans Katovice dobrou věc.

Spolek Rally Fans Katovice společně s jezdcem Václavem Hlavatým připravili charitativní akci na následující klubovou rally pořadatelů z RKHA. Jedná se o finanční podporu rodiny s malým, nemocným Adámkem.

O co přesně jde? V rámci volného závodu Podzimní setkání RKHA (sobota 15. 10. 2016 letiště Kadov-Lnáře) může přispět jak závodník účastnící se tohoto závodu, tak divák, který přijede zafandit třeba i Václavu Hlavatému, který se svou krásnou a hodně rychlou Škodou 120S bude zajisté útočit na nejvyšší příčky absolutního pořadí.

Něco o Adámkovi:

Sbírku pořádáme pro téměř dvouletého chlapečka našeho společného kamaráda, který bohužel neměl to štěstí se narodit zdravý. Když se Adámek narodil, tři měsíce to vypadalo, že je vše v pořádku. Poté se ale najednou přestal vyvíjet. Nepásl koníky, neotáčel se, nezvedal nožky a pohybově zaostával. Mladí rodiče se snažili u různých lékařů zjistit, co se s jejich chlapečkem děje. Po několika měsících skončili ve FN Motol v Praze a tam se dozvěděli, že jejich syn trpí spinální muskulární atrofii typu I. Protože tato nemoc je nevyléčitelná a zasahuje svalstvo, které postupně ztrácí sílu, až přichází fatální konec, nabídli lékaři rodičům, zda nechtějí dát Adámka do ústavu. To oba odmítli a od té doby se s láskou o vážně nemocného, dneska už rok a půl starého syna, starají. Jak dlouho s nimi bude, to nevědí a moc by si přáli, aby se našel na tuto zákeřnou nemoc lék, prostě, aby s nimi chlapeček byl co nejdéle. Momentálně potřebují rodiče pro Adámka speciální kočárek a polohovací židli. Více se můžete dozvědět v následujícím videu.

Jsem závodník a chtěl bych přispět:

Na administrativní přejímce (přebrání itineráře) bude k dispozici samolepka s logem projektu „Jedu pro Adámka“. Tuto samolepku si můžete v případě zájmu zakoupit za nejnižší poplatek 20 Kč anebo více. Bude zde připravena zapečetěná kasa. Samolepku si pak můžete jako symbol podpory vylepit na libovolné místo na svém závodním stroji. Pokud by někdo měl o samolepku zájem v pozdější době, bude k dispozici v servisním místě Václava Hlavatého, kde bude též možno přispět do připravené kasy.

Jsem divák a chtěl bych přispět:

V servisní zóně, u Václava Hlavatého bude další zapečetěná kasa s naší hosteskou, do které můžete přispět libovolnou částkou. Pokusíme se umístit servisní stání Vency co nejblíže centru soutěže, tedy místa s vývěskou a třeba stánkem pro občerstvení.

Nejedu na závody ale i tak bych rád přispěl:

Adámka podporuje nadace Život dětem (Srdce dětem). Zajisté znáte srdíčkové dny, kdy je možné si zakoupit srdíčko. Tak právě tímto způsobem přispějete třeba i rodině s malým Adámkem. Pomoci můžete také libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč). Více se dozvíte zde: ADÁMEK, spinální muskulární atrofie.

Těšíme se na vaši podporu v našem projektu a samozřejmě děkujeme i partnerům akce Jedu pro Adámka, kterými jsou eWRC, Motorsport revue a RKHA.

Pokud zdravotní stav Adámka dovolí, měl by se dostavit při konci závodu s tátou a předání výtěžku by tak mohlo proběhnout na místě závodu.

MMAARTIN, RFK a Václav Hlavatý

Přidejte se na FB stránky RFK www.facebook.com/RallyFansKatovice

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!