Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
30. 10. 2016 21:43 − 6608× − 3

Vysvětlení hadí historky z Walesu

Spolujezdec Madse Ostberga Ola Floene musel v průběhu Wales Rally Gb k medikům, protože měl podezření na hadí kousnutí.

V cíli jedné z rychlostních zkoušek právě dokončené Welšké rally se nechal Mads Ostberg slyšet, že jeho spolujezdce uštknul had a tato informace se zdála být až tak neuvěřitelnou, že mnozí za ní hledali nějaký vtípek. Jak však dnes vysvětluje Ola Floene pro wrc.com, tato bizarně znějící historka se skutečně odehrála a jedinou nejistotou je, zda jej opravdu kousnul had nebo nějaký jiný živočich. Vše se odehrálo v pátek před druhým průjezdem testu Dyfnant, když posádka před zkouškou pracovala na své Fiestě WRC. "V časovém pressu jsme dělali na autě a potřebovali najít nějaké kameny k tomu, abychom je dali pod kola, aby auto neujíždělo. V zídce jsem zahlídl vhodný kámen, takže jsem jej začal rukou uvolňovat. V té chvíli jsem však nic necítil."

"Avšak po dojezdu zkoušky jsem Madsovi říkal, že něco není v pořádku. Dostával jsem křeče do prstu a to bylo divné. Navíc se to začínalo zhoršovat. Když jsme dojeli do Chesteru, vůbec mi nebylo dobře a ruku jsem měl pořádně nateklou," popisuje zážitek ze setkání s místní neznámou faunou Ola Floene a místo něj pokračuje Mads Ostberg, "v sobotu už od rána nebyl ve své kůži. Nechoval se jako normálně. Trpěl tím i na zkouškách, kde při čtení rozpisu neměl obvyklý rytmus, což je u něj nezvyklé. Bavili jsme se o tom a snažil se do dalších zkoušek srovnat, ale bylo to horší a horší. Nakonec jsem se jej ptal, jak se cítí a přiznal se, že vůbec ne dobře. Pak jsem se díval na jeho ruku a viděl dva kousance."

V polovině dne tak Ola Floene vyrazil za doktorem, který mu dal protizánětlivé prášky, které dvojici umožnily zdárně dokončit etapu a potažmo celou soutěž. Ačkoliv nikdo ze zúčastněných nebyl schopen potvrdit, že šlo opravdu o kousnutí od hada, Mads Ostberg si tím je poměrně jistý a jiné druhy fauny vylučuje. "Z mé zkušenosti mohu říct, že pokud vás uštkne had, tak to vypadá přesně tak. V Norsku máme hada, který je jedovatý, ale ne smrtelně pro člověka. Když vás uštkne, tak dostanete lehčí horečku a necítíte se dobře. Ola měl hodně podobné příznaky. Je to bizarní," uzavřel Mads Ostberg.

Komentářů celkem: 3
30. 10. 2016 22:22
0 0
Než had by mi přišel pravděpodobnější nějaký pavouk.
30. 10. 2016 22:24
0 0
taky jsem si to při psaní říkal. Ale Mads to vidí jinak smajlík
31. 10. 2016 15:11
0 0
Původně napsal Michalin STR8
Než had by mi přišel pravděpodobnější nějaký pavouk.

Já nekoušu smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!