Argentina poznala svého letošního šampióna

Hlavní roli v okolí Concepción del Uruguay sehrály stávající atmosférické speciály Maxi Rally.

Argentinský šampionát příští rok čekají velké změny. Do hry o mistrovské body se zapojí nové speciály tamní kategorie Maxi Rally, které jsou oproti těm stávajícím vybaveny turbomotory o objemu 1,6 litru. Tyto speciály sice už letos někteří piloti po tamních tratích prohánějí, ale zatím mohou bodovat pouze do jim určené speciální trofeje. Juan Carlos Alonso s Fordem Fiesta připraveným podle nových regulí začal ve své kategorii nejrychleji, ale nakonec stejně jako Luciano Preto s obdobným Peugeotem 208 cíl pro poruchu neviděl. Trofej pro turboauta v případě Rally de Entre Rios nakonec opanoval Geronimo Padilla s dalším Peugeotem. V absolutním pořadí ale třetí letošní vítězství nepřidal a na rozdíl i od předešlé soutěže tentokrát auta s motory 1,6 turbo nekralovaly, Padilla skončil celkově čtvrtý.

Hlavní roli tedy v okolí Concepción del Uruguay sehrály stávající atmosférické speciály a mohlo se tam už předčasně rozhodnout o držiteli posledního titulu s takovým vozem. Marcos Ligato k němu měl nakročeno výborně a jeho Chevrolet Agile mohl přibrzdit v cestě za úspěchem jedině Federico Villagra ve Fordu Fiesta. Někdejší pilot stáje Munchis v MS začal předposlední díl argentinského šampionátu nejrychleji a po druhém dílčím vítězství měl po RZ 2 už k dobru 2,5 sekundy. Ligato se svého soupeře držel jako klíště a na konci soboty už šel o šest desetin do čela soutěže. Třetí místo s odstupem 12,6 vteřiny v sobotu vybojoval Miguel Baldoni ve Fordu Fiesta. Nejrychlejší dvojici nakonec ani v druhém dnu nestačil a musel se smířit s bronzem. Villagra s další Fiestou rozjel neděli skvěle a po dvou nejrychlejších časech se ocitnul zpátky ve vedení. Ligato jej v půlce etapy lehce přibrzdil, ale pak už nestíhal a Villagra si do cíle dojel pro třetí letošní vítězství. Soupeř v Chevroletu sice skončil druhý, ale zároveň i vyhrál. O půl bodu se předčasně stal potřetí v řadě mistrem Argentiny.