Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
19. 11. 2016 09:41 − 3180× − 0

Mikkelsen s Ogierem se zítra poperou o výhru

Poslední letošní soutěž se o tomto víkendu jede v Austrálii a loučí se při ní Volkswageny.

Druhá etapa Australské rally sedm rychlostních zkoušek, z nichž tři byly superscpeciálky s nicotnou délkou pod dva kilometry. Aby si však sobotní etapa napravila reputaci, zařadili do ní organizátoři dvojí průjezd padesáti kilometrovou vložkou Nambucca, který představoval více jak dvě třetiny kilometráže etapy. Zkouška nabídla rychlý a plynulý charakter s velkými horizonty a zatáčkami, které ozvláštňovaly krátké asfaltové úseky, takže kromě hluboké šotoliny byly kousíčky zkoušky i na zpevněném povrchu. Druhým klasickým testem druhé etapy byla RZ Valla16, která měla lehce pod 15 kilometrů a nabídla úvod mezi stromy a následně přechod do otevřené zemědělské krajiny. Zbylé dva testy dne byly superspeciálky a proto se už pojďme podívat na vývoj v soutěži.

Po včerejšku byl ve vedení Mikkelsen, který měl k dobru čtvrtminutu na Ogiera. Druhou etapu však na prvním průjezdu Nambucca zahájil nejlépe Paddon, který na to pořádně šlápl a vítězným časem se posunul na druhou příčku za Mikkelsena. Ve zbylých testech sekce už otěže převzaly Volkswageny, kdy po jednom nejlepším čase zaznamenali Latvala a Ogier. To však neznamenalo žádné změny na čele, protože ve vedení byl nadále Mikkelsen, který kromě RZ12 na Paddona další čas neztratil a dvojici v polovině dne dělilo 13 sekund. Třetí Ogier se naopak po krůčcích přibližoval Paddonovi a naopak ujížděl čtvrtému Neuvillovi. Na pátém místě jel Ostberg, kterého nově na šesté příčce následoval Sordo.

Ve druhé sekci se opět nejrychlejších časů ujaly Pola WRC, kdy každý jezdec bral jednu výhru ve zkoušce, kvarteto doplnil Neuvill s i20 WRC. A hned na začátku sekce došlo ke změně na medailových postech, protože zatímco první průjezd Nambuccy zvládl Paddon nejrychleji, ve druhé rundě mu v závěru dle jeho slov přestaly fungovat pneumatiky, ztratil osm sekund a druhou příčku. Na stříbrný post se tudíž posunul Ogier a jelikož ve zbývajících zkouškách byl pokaždé rychlejší než Novozélanďan, tak mu postupně do konce dne ujel na rozdíl deseti sekund. Rychlému tempu Ogiera příliš nestíhal ani vedoucí Mikkelsen, jehož náskok se na konci druhé etapy zmenšil na dvě sekundy, které budou oba jezdce dělit na startu třetí etapy.

Jak již zaznělo, třetí příčku drží po sobotě Paddon, který má k dobru nějakých dvacet sekund na čtvrtého Neuvilla, na páté místo se dokázal posunout po RZ16 Sordo. Ale šestý Ostberg je za Španělem jen 14 desetin, naopak sedmý Camilli na svého týmového kolegu ztrácí 20 sekund. Minutu nazpět pak jede Tänak, dvě a půl minuty ztrácí devátý Bertelli a desítku uzavírá Lappi, kterého po druhé etapě dělí už jen pět rychlostních zkoušek od zisku titulu mistra světa ve WRC2. Tam má totiž Fin ve službách Škody motorsport náskok téměř čtyř minut na Fuchse, kterého na třetí příčce následuje Ptaszek a čtvrtý je s obrovských odstupem kvůli rally2 Serderidis.

Rally Australia – po RZ18
1.Mikkelsen Andreas – Jæger AndersVolkswagen Polo R WRC2:15:06,2
2.Ogier Sébastien – Ingrassia JulienVolkswagen Polo R WRC+2,0
3.Paddon Hayden – Kennard JohnHyundai NG i20 WRC+12,0
4.Neuville Thierry – Gilsoul NicolasHyundai NG i20 WRC+33,8
5.Sordo Dani – Martí MarcHyundai NG i20 WRC+59,2
6.Østberg Mads – Fløene OlaFord Fiesta RS WRC+1:00,6
7.Camilli Eric – Veillas BenjaminFord Fiesta RS WRC+1:21,7
8.Tänak Ott – Mõlder RaigoFord Fiesta RS WRC+2:19,9
9.Bertelli Lorenzo – Scattolin SimoneFord Fiesta RS WRC+4:56,6
10.Lappi Esapekka – Ferm JanneŠkoda Fabia R5+5:22,7

Soutěž můžete sledovat online na serveru eWRC-results.com.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama