22. 11. 2016 17:55 − 1417× − 0

Druhý závod MDC nabídne trať jako na Setkání mistrů

V sobotu 26. listopadu přivítá okruh na Autodromu v Sosnové účastníky druhého závodu sedmidílné série Mogul Driving Cup

V sobotu 26. listopadu přivítá závodní okruh na Autodromu v Sosnové účastníky druhého závodu sedmidílné série Mogul Driving Cup 2016/17. Amatérským závodníkům se nabídne jedinečná možnost vyzkoušet své řidičské umění na úplně stejné trati, na které se o týden předtím utkali nejlepší profesionální závodníci rallyových i crossových disciplín. Na všechny účastníky čeká okruh o délce 2010 metrů, který v průběhu dne absolvují 14x. Většinou bohatě dimenzované únikové zóny dávají prostor pro jízdu na limitu k čemuž je uzpůsoben i systém závodu, kdy z devíti měřených závodních kol se sčítají vždy 4 nejrychlejší časy. Každý si tedy může bez velkého rizika vyzkoušet přesně to, co je za normálního provozu prakticky nemožné a to je chování svého vozu na hranici fyzikálních zákonů.

Série Mogul Driving Cup je určena prioritně pro amatéry, ale pořadatel nevylučuje i možnost startu zkušených profesionálních závodníků, kteří si přijedou třeba otestovat nastavení svého vozu, nebo se jen tak sklouznout v době dlouhé zimní pauzy. Autodrom Sosnová je v posledních letech znám svou precizní organizací ať už jde o záchranný systém, on-line zpracování výsledků, traťové komisaře, počítadlo okruhů, ozvučení depa, nebo třeba catering či možnost použití elektrické přípojky v depu. Diváci mohou závod sledovat bezplatně i z krytých tribun autodromu.

Nemáte-li v sobotu 26. listopadu nic důležitějšího na práci, přijeďte i vy a zkuste své řidičské umění na věčně kluzké trati Autodromu v Sosnové u České Lípy. Uvidíte, že to bude stát za to a že prožijete den plný adrenalinu a nevšedních zážitků.

  • Jak se dařilo účastníkům prvního závodu, najdete na http://mdc.ms-free.net/2017/
  • Přihlášky, Propozice, Kalendář, Startovní listinu a další informace najdete na www.autodrom.cz
  • Stejně tak nás můžete sledovat i na facebooku Autodromu Sosnová.
  • Komentářů celkem: 0

    Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

    reklama