28. 11. 2016 14:30 − 1901× − 0

Rekordní počet účastníků

Na druhém závodě MOGUL Driving Cup na Autodromu v Sosnové se sešlo rekordních 111 závodníků v pěti kategoriích.

Na druhém závodě sedmidílné série závodů MOGUL Driving Cup na Autodromu v Sosnové se sešlo rekordních 111 závodníků v pěti kategoriích. Trať byla naprosto stejná jako před týdnem při Setkání mistrů a tak si vesměs amatérští závodníci mohli poměřit svoje řidičské umění s těmi nejrychlejšími profesionály. Trať byla až na pár míst suchá a tak měli ideální podmínky. Už od tréninku kraloval Tomáš Gomzjakov, který přijel poladit svůj nový Kart s motorem Yamaha. Smečka „mišáků“ za ním však ztrácela necelé 2 sekundy a to slibovalo zajímavý souboj. Tomáš nakonec ani třetí sérii nejel, protože spěchal na vyhlášení MČR v Kartcrossu a tak se naskytla možnost jeho soupeřům překonat jeho časy. Trať s každou jízdou o něco zrychlovala a druhému v absolutním pořadí Tomáši Hrazdírovi nakonec chybělo v součtu čtyř nejlepších časů pouhých 12 setin sekundy. Tomáš Hrazdíra tak zároveň zvítězil v prestižní třídě 3, kde se letos sešla neskutečná konkurence. Druhé místo za Tomášem Hrazdírou vybojoval stále se lepšící Miloš Feigl, který o 17 setin sekundy překonal třetího Petra Semeráda (všichni Mitsubishi Lancer).

Ve třídě 1 byly též dramatické souboje až do posledních metrů. Vítězství pro sebe nakonec získal zkušený Tomáš Jarosil (Citroen Saxo). O 64 setin sekundy byl druhý Filip Strahal (Honda Civic) a dalších 1,5 sekundy zpět skončil třetí Marek Hons (Peugeot 106).

Ve třídě 2 vybojoval vítězství Petr Koutský (Mazda MX5) o 94 setin sekundy před Vilémem Erbenem (Škoda Fabia). Ze třetího místa se radoval Petr Iser (Seat Ibiza).

Třídu 4 zcela ovládl absolutní vítěz Tomáš Gomzjakov, který dokázal, že malý, hbitý, levný Kart je na takovémto okruhu skvělým vozítkem. Druhé místo obsadil Leoš Hradil (Škoda 1000MB). Třetí místo vybojoval teprve junior Lukáš Krupička (Ford Fiesta).

Ve třídě 5 zvítězil Jan Drážek (BMW 328i) před Ondřejem Zdražilem (Renault 5 GT turbo) a Janko Selakovičem (Seat Leon).

Podrobné výsledky najdete na http://mdc.ms-free.net/2017/

Další závod sedmidílného seriálu MOGUL Driving Cupu se jede v sobotu 10. 12. 2016. Závodníci se mohou těšit opět na úplně jinou trať, kdy většina zatáček včetně rychlé smyčky se pojede tentokrát v protisměru. Mapu tratě, Přihlášky, Propozice, Kalendář, Startovní listinu a další informace najdete na www.autodrom.cz

Stejně tak nás můžete sledovat i na facebooku Autodromu Sosnová

Foto Václav Soukup

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama