6. 12. 2016 19:19 − 1641× − 0

Třetí závod MDC se pojede v protisměru

V sobotu 10. prosince se uskuteční na Autodromu v Sosnové u České Lípy již třetí závod série Mogul Driving Cup 2016/17.

V sobotu 10. prosince se uskuteční na Autodromu v Sosnové u České Lípy již třetí závod sedmidílné série Mogul Driving Cup 2016/17. Většina zatáček známých ze Sosnovského areálu se pojede tentokrát v protisměru, což bude klást na všechny účastníky zvýšené nároky. Okruh měří 1900 metrů a závodníci jej v průběhu dne absolvují 14x. Pořadatel očekává zimní podmínky, takže jistě nebude o smyky a krizové situace nouze. A o tom to právě celé je. Každý si může v bezpečném prostředí autodromu vyzkoušet jízdu na limitu vozu i svých řidičských schopností.

Po úvodních dvou závodech, kterých se zúčastnil rekordní počet závodníků je v čele absolutní klasifikace Tomáš Hrazdíra o 2 body před Petrem Semerádem (oba Mitsubishi). Dalších 7 bodů ztrácí Miloš Feigl (Mitsubishi). V klasifikaci 2WD vede Leoš Hradil (Škoda) o 6 bodů před Maxem Honigem (Toyota) a další 2 body zaostává třetí Lukáš Krupička (Ford).

Ve třídě 1 je zatím suverénní Tomáš Jarosil (Citroen), který vede o 9 bodů před Markem Honsem (Peugeot). Třetí se ztrátou 3 bodů je Filip Strahal (Honda).

Třída 2 je zatím velmi vyrovnaná. O jediný bod vede Martin Donát (Honda) před Vilémem Erbenem (Škoda). Jen další 3 body ztrácí vítěz druhého závodu Petr Koutský (Mazda).

Pořadí v nejsilnější třídě 3 kopíruje absolutní pořadí.

Třídu 4 vede Leoš Hradil (Škoda) o 3 body před Maxem Honigem (Toyota) a další 3 body zpět je Lukáš Krupička (Ford).

Třída 5 je také velmi vyrovnaná. Zatím vede Ondřej Zdražil (Renault) o 3 body před Karlem Maříkem (BMW). Stejný počet bodů má i Jan Drážek (BMW).

Autodrom Sosnová se snaží nabídnout amatérským závodníkům možnost závodit ve stejných podmínkách, jako mají na okruhu profesionální závodníci. Samozřejmostí je při těchto závodech záchranný systém, on-line zpracování výsledků, traťoví komisaři, ozvučení depa, nebo třeba možnost použití elektrické přípojky v depu. Pro diváky jsou k dispozici kryté tribuny, kde mohou v pohodlí sledovat své oblíbené závodníky na trati.

Přijeďte si i Vy v sobotu 10. prosince vyzkoušet své řidičské umění na trati autodromu. Přijeďte si třeba jen zazávodit se sousedem z ulice a třeba zjistíte, že ve Vás dřímá skrytý talent. Tak proč to nezkusit? Výsledky předchozích závodů najdete na http://mdc.ms-free.net/2017/ Přihlášky, Propozice, Kalendář, Startovní listinu a další informace najdete na www.autodrom.cz

Stejně tak nás můžete sledovat i na facebooku Autodromu Sosnová.

Foto: Václav Soukup

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama