Szejové jsou druhou nejrychlejší produkční posádkou PR

Druhé místo mezi konkurencí skupiny N – to je výsledek GK Forge Rally Teamu na 22. Pražském Rallysprintu.

Druhé místo mezi konkurencí skupiny N – to je výsledek GK Forge Rally Teamu na 22. Pražském Rallysprintu. V silné konkurenci aut s pohonem všech čtyř kol bojovali bratři Szejové ze všech sil nejen proti soupeřům ve své třídě, ale neztratili se ani mezi plejádou rychlejších vozů specifikací WRC a R5. Po nešťastném začátku se jejich postavení každým absolvovaným kilometrem zlepšovalo a ve finále Pražského rallysprintu obsadili na stupních vítězů stříbrnou příčku a zároveň Jarek s Marcinem byli nejvýše klasifikovaným polským týmem.

Jarek Szeja: "Začátek nebyl podle našich představ. Na úvodní měřený test jsme špatně zvolili pneumatiky a po přerušené druhé zkoušce jsme figurovali na pátém místě ve skupině N. Ale třetí a čtvrtý úsek už byl z naší strany v pořádku, takže se snížili svou ztrátu. Auto fungovalo bezchybně, drželi jsme i solidní tempo a naše časy se neustále zlepšovaly. Zvláště nás potěšil výsledek z nejdelšího třetího testu, díky kterému jsme se ocitli na druhém místě v hodnocení skupiny N.

Start na Pražském rallysprintu se nám tak vydařil, další závod jsme dokončili na podiu a hlavně s cennými zkušenostmi. Navíc před polskou Barborkou, která zakončuje naši domácí sezonu, to byl ten nejlepší možný test. Díky tomu pojedeme do Varšavy jako sebevědomý a dobře připravený tým.

Tento víkend nás podporovali: GK FORGE – kovoobrábění, ROTO, DARMA, DECO-CAR, EUROGOLD, MINIMAX, VIRALSEED a střešní krytiny PNIOK SYLWESTER, MOTOWIZJA a portál OX.PL. "

Marcin Szeja: "Sprint v Praze nezklamal. Znovu jsme měli možnost startovat na pěkném závodě, kde nechyběla silná auta, velmi rychlí jezdci, masy fanoušků kolem celé trati a dokonce se ukázalo i slunce.

Závody se prostě vydařily, jak nejlépe mohly. Zkoušky byly celkově rychlejšího charakteru a tomu muselo odpovídat i naše tempo. V produkční konkurenci nebylo vůbec snadné proniknout až na stupně vítězů. Do Prahy jsme se s Jarkem vrátili po dvou letech a mohli jsme odjíždět v dobré náladě.

Nyní se soustředíme na Barborku. Tam budeme také bojovat o každou setinu sekundy, ale vzhledem k charakteru tamní trati určitě nebudeme závodit v takových rychlostech jako v Praze, což je trochu škoda. Ani to však nemění nic na tom, že se už moc těšíme na naše polské fanoušky. A tak se všemi na viděnou ve Varšavě."

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!