10. 12. 2016 06:37 − 1274× − 0

Kostka vyhrál již třikrát mikulášskou rally ve Slušovicích

Jak dopadl ve Slušovicích loňský ročník? Vítězem se stala dvojice Tomáš Kostka, Ladislav Kučera na voze Ford Fiesta RS WRC.

Mikuláš Rally ve Slušovicích má na svém kontě celkem šest úspěšně odjetých ročníků, přičemž v roce 2012 se exhibiční podnik neuskutečnil kvůli tragickým událostem na Rallyshow v Uherském Brodě. Do galerie vítězů se třikrát zapsal Tomáš Kostka, jednou vyhráli Slovák Jozef Béreš jr., Jaroslav Orsák a Roman Odložilík.

Jak dopadl ve Slušovicích loňský ročník? Vítězem se stala dvojice Tomáš Kostka, Ladislav Kučera na voze Ford Fiesta RS WRC ze slovenské stáje Rufa Sport. Druhou příčku obsadili se ztrátou 38,3 vteřiny Roman Odložilík, Martin Tureček na voze Ford Fiesta R5 z týmu TRT Czech Rally Team. Třetí místo získali s odstupem 52,8 vteřiny Jan Černý, Petr Černohorský na voze Škoda Fabia S2000 v barvách Mogul Racing Teamu. Na startu se sešlo kvalitní startovní pole čítající celkem 67 posádek z původně 74 přihlášených, v cíli bylo klasifikováno celkem 56 soutěžících.

Dvaatřicetiletý zlínský jezdec dovršil v loňském roce na Mikulášské rally vítězný hattrick. Přemožitele nenašel již v letech 2011 a 2014. „Musím pochválit pořadatele, neboť tradičně připravili výborný podnik. Všechno fungovalo, zkrátka nic nevázlo. Rovněž z naší strany vše proběhlo bez problémů, auto tentokrát jelo jako hodinky. Jeli jsme však opatrně, neboť auto z holandské stáje Wevers Sport se příští týden prodává a nechtěli jsme ho poničit. Měli jsme za úkol autu neublížit,“ pověděl v cíli spokojený Tomáš Kostka. V roce 2015 zvítězil stylem start a cíl, když vyhrál všech pět rychlostních zkoušek, které pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota připravili. Tisícovky fanoušků rallysportu fandily podél tratě a nenechaly si ujít závěr sezony. „Fandové přišli ve velkém počtu, byli ukáznění a i pro ně to bylo pěkné a důstojné rozloučení se sezonou. Patří jim poděkování za parádní atmosféru, společně jsme si závody krásně užili,“ uzavřel Kostka.

Atmosféru z předchozích ročníků Mikuláš Rally si připomeňte prostřednictvím videí z tvorby zlínského JNK studia.

GALERIE VÍTĚZŮ:

2009: Jozef Béreš jun. – Róbert Müller (SVK) Peugeot 207 S2000

2010: Jaroslav Orsák – Karel Vajík (CZE), Mitsubishi Lancer EVO IX

2011: Tomáš Kostka – Miroslav Houšť (CZE), Škoda Fabia S2000

2013: Roman Odložilík – Martin Tureček (CZE), Citroën Xsara WRC

2014: Tomáš Kostka – Richard Kresta (CZE), Ford Fiesta RS WRC

2015: Tomáš Kostka – Ladislav Kučera (CZE), Ford Fiesta RS WRC

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama