Tomáš Vaněk - eWRC.cz
10. 12. 2016 09:16 − 2940× − 2

Jan Černý se loučí ve Slušovicích s úspěšnou sezónou

Posádka MOGUL Racing Teamu Jan Černý a Petr Černohorský se loučí s letošní velmi úspěšnou sezónou na Mikuláš Rally.

 • Návrat za volant soutěžního speciálu Škoda Fabia R5
 • Letošní rozloučení s fanoušky českého motorsportu ve Slušovicích
 • Nový design speciálu Fabia R5 exkluzivně pro tuto soutěž
 • Černý slibuje návštěvníkům Mikuláš Rally „po čertovsky“ rychlou jízdu
 • Soutěž startuje 10. prosince v 11:30h v dostihovém areálu ve Slušovicich
 • Posádka MOGUL Racing Teamu Jan Černý a Petr Černohorský se loučí s letošní velmi úspěšnou sezónou v českém šampionátu automobilových soutěží, a to během tradiční Mikuláš Rally. Toto symbolické rozloučení se koná v sobotu 10. prosince v areálu dostihového závodiště ve Slušovicích a jeho okolí.

  Po symbolickém startu s Octavií WRC na Pražském rallysprintu se Honza Černý opět vrací nejen za volant svého speciálu Škoda Fabia R5, ale stejně tak ke svému závodnickému mottu: „ Jet na maximum je můj kompromis.“

  Celý tým se tak vrací k ryze závodnímu módu, což rozhodně přinese fanouškům rallye nejednu příležitost zachytit týmovou Fabii R5 Honzy Černého svými fotoaparáty a kamerami v agresívní jízdě plné rozevlátých smyků. Honza Černý zná trať závodu velmi dobře, neboť zde startoval i v loňském roce, avšak tehdy s vozem specifikace S2000.

  Jeho současný soutěžní speciál Škoda Fabia R5 pojede v tradičním nastavení podvozku na asfalt, ale fanoušky určitě zaujme jeho pozměněné „válečné“ zbarvení. To bylo navrženo zlínskou firmou Rallye design s.r.o. exkluzivně pro tuto soutěž. Mikuláš Rally se totiž jede v těsné blízkosti Lukova, kde sídlí dlouhodobý partner MOGUL Racing Teamu – firma Vančík Motorsport s.r.o., připravující závodní motory Honzovi Černému již od dob jeho Fabie S2000.

  „Design auta, upravený pouze pro tuto soutěž, je vlastně mým osobním poděkováním za skvělou spolupráci s Jardou Vančíkem, pro kterého je tento závod doslova domácím,“ vysvětluje Jan Černý změnu na Mikuláš Rally ve Slušovicích a dodává: „Těším se na návrat do své Fabie R5. Na Pražském rallysprintu jsem vůz zapůjčil svému kamarádovi a mecenáši v jedné osobě Zdeňku Pokornému a myslím, že si tu atmosféru užil. Moje hlavní mise byla v Praze bavit diváky se stařší Octávií WRC. A i když už samozřejmě tento vůz na současné špičkové speciály R5 i WRC nestačí, rozhodně jsem se nenudil a doufám, že jsem i své fanoušky nezklamal. Ale tady ve Slušovicích už je zase všechno zpátky a já dám to této letošní soutěžácké derniéry úplně všechno. Mikuláše tady prostě s Petrem oslavíme dodatečně, a to po čertovsku rychle!“

  Dramatickou podívanou slibuje i seznam přihlášených posádek pro Mikuláš Rally. Na startu lze očekávat 7 vozů specifikace R5, 4 soutěžní speciály kategorie WRC a také 2 vozy třídy S2000. Mikuláš rally má v programu 5 rychlostních zkoušek a start je plánován na zítra v 11:30h v dostihovém areálu ve Slušovicích.

  Komentářů celkem: 2
  12. 12. 2016 17:21
  0 0
  Rozhodně by mohl u tohoto designu zůstat....protože je prostě a jednoduše hezkejsmajlík
  12. 12. 2016 18:53
  0 0
  tomu autu ten design sluší, takže nezbejvá, než si přát, aby tahle spolupráce tentokrát vydržela co nejdýl...

  Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

  reklama