12. 12. 2016 18:05 − 1404× − 0

Na náročné trati zvítězil Tomáš Kučera

88 závodníků se utkalo na velmi náročné trati sosnovského autodromu na třetím závodě Mogul Driving Cupu.

88 závodníků se utkalo na velmi náročné trati sosnovského autodromu na třetím závodě MOGUL Driving Cupu. Pořadatelé tentokrát nechali závodníky jezdit v protisměru a to v kombinaci s mokrou tratí působilo mnohým z nich těžkosti. A tak nebyla nouze o drobné či větší kolize s pneumatikami vyznačující trať stejně jako i výjezdy do bezpečnostních zón. Všechny však skončily jen pomačkanými plechy či prasklými nárazníky a tak všichni postižení mohli zdárně dokončit závod.

Už od úvodních kol bylo jasné, že boj těch nejlepších bude opět velice těsný. Pořadí se prakticky měnilo po ujetí každého dalšího okruhu. Nejlépe si s nástrahami trati poradil Tomáš Kučera (Mitsubishi Lancer), který v součtu 4 nejrychlejších časů porazil druhého Petra Semeráda (Mitsubishi Lancer) o 1,15 sekundy. Třetí absolutně pak skončil Zdeněk Pokorný (Mitsubishi Lancer), který zaostal za druhým Petrem o 2,23 sekundy. Mezi dvoukolkami opět kraloval malý hbitý Kart, který tentokrát řídil Petr Doležal. Druhé místo patřilo Maxu Honigovi (Toyota Yaris) a třetí místo vybojoval Petr Starý (Honda Civic).

Ve třídě 1 se z vítězství radoval Filip Strahal (Honda Civic), druhé místo vybojoval Marek Hons (Peugeot 106) o 2,15 sekundy před třetím Tomášem Jarosilem (Citroen Saxo).

Ve třídě 2 kraloval Petr Starý (Honda Civic). Druhé místo obsadil Jindřich Majer (BMW 325i), který na třetí místo o pouhou 1 sekundu odsunul Viléma Erbena (Škoda Fabia).

Pořadí ve třídě 3 je totožné s absolutním pořadím.

Třídu 4 ovládl Petr Doležal (Kart Honda). Druhý skončil Max Honig (Toyota Yaris) a třetí místo vybojoval Leoš Hradil (Škoda 1000MB).

Nejtěsnější boje se odehrály ve třídě 5, kde prvních 5 závodníků dělilo necelých 6 sekund. Z vítězství se radoval Dominik Jech (Mini Cooper), druhý byl Jan Drážek (BMW 328i) a o půl sekundy za ním dojel třetí Janko Selakovič (Seat Leon). Podrobné výsledky najdete na http://mdc.ms-free.net/2017/

Další závod sedmidílného seriálu MOGUL Driving Cupu se jede v sobotu 21. 1. 2017.

Průběžné pořadí, Přihlášky, Propozice, Kalendář, Startovní listinu a další informace najdete na www.autodrom.cz

Stejně tak nás můžete sledovat i na facebooku Autodromu Sosnová

Foto: Václav Soukup

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama