V hlavní roli počasí. Buggyra čeká na náhradní díly

Šestá etapa Rally Dakar musela být kvůli přívalovým dešťům zrušena.

Sledujte LIVE TIMING ZDE: http://gaps.dakar.com/2017/dakar/aso/uk

Šestá etapa Rally Dakar musela být kvůli přívalovým dešťům zrušena. Na jezdce TATRA BUGGYRA RACING týmu tak čekal přejezd do La Paz a dnes mají na programu takzvaný den volna. Mechaniky však čeká tvrdá práce.

Bolívijské Oruro postihly silné deště a týmy musely provizorně bivakovat na dálnici. O moc lepší počasí však servisní tým nečekalo ani v La Paz, kde je na programu den volna. „V sobotu nás čekal jen dvou set kilometrový přejezd do La Paz, kde bude probíhat den volna, což z pohledu mechanika je nejtěžší den Dakaru, protože nás čeká velký servis na obou Tatrách. Na autech se tak budou měnit věci, které mezi etapami normálně nestíháme,“ přiblížil nedělní program šéfkonstruktér David Vršecký.

Časně ráno bolívijského času přiletělo do La Paz letadlo s náhradními servo pumpami a na techniky Aleše Lopraise čeká tvrdý oříšek. „Udělali jsme krátkodobé řešení, se kterým jsme dojeli do dalšího bivaku a teď musíme vymyslet něco, co Alešovi vydrží déle než jednu etapu. Času na to budeme mít teď hodně, takže věřím, že se nám to s novými díly podaří,“ řekl ředitel vývoje R&D Robin Dolejš.

V opravu své Tatry Phoenix věří také posádka Aleše Lopraise. „Dokud mi pořádně nepošlape kobylka, tak se nedá hovořit o dostihu, který by mne naplňoval. Jde nám místy takzvaně o kejhák. Ale vše se to může zlomit dnešním dnem, kdy nám má v La Paz přistát nadílka v podobě náhradních dílů,“ uvedl nad ránem Aleš a dodal: „Den volna budu trávit mediálními povinnostmi a s naším úžasným masérem, kde na chvilku ulehnu a budu se koncentrovat na pročištění hlavy.“

Martin Kolomý byl ze zrušené etapy rozčarovaný. Jak známo, bruntálský jezdec má klouzavé bláto v oblibě a věřil si. „Čím víc prší, tím se mi to líbí víc, a proto mne mrzí, že se šestá etapa nejela. Myslel jsem si, že si napravím tu páteční smůlu. Jsem ještě zvědavý, co pořadatelé udělají s výsledky páté etapy, kde snad osm kamionů neprojelo třetím way pointem,“ řekl Kolomý.

Do bivaku v La Paz dorazila také posádka Karla Trněného, která z Rally Dakar musela odstoupit. „Děkuji moc klukům, protože bojovali jako lvi. Už jsme ale neměli dostatek náhradních dílů, abychom to zdárně dojeli. Kloubou dolů před všemi, co to zvládnou,“ uvedl Karel Trněný.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!