9. 1. 2017 11:07 − 3318× − 0

Pozvánka na výstavu závodních speciálů

Ve východočeských Houdkovicích se 5. července 2017 uskuteční již sedmý ročník motoristické výstavy.

Ve východočeských Houdkovicích se 5. července 2017 uskuteční již sedmý ročník motoristické výstavy. Pro letošní rok bylo zvoleno po šesti letech znovu téma „Závodní speciály auto-moto“. Pořadatelé ze Sboru dobrovolných hasičů Houdkovice a JCH rallye teamu slibují opět zajímavou podívanou, okořeněnou ukázkou závodní techniky na provizorní crossové trati, kde se budou prohánět závodní speciály pro cross.

Motoristické výstavy v Houdkovicích mají tradici od roku 2009, jako první se uskutečnila Výstava zemědělské techniky, tu navštívilo více než 2500 návštěvníků a zhruba ještě dalších 1000 dětí, místních občanů a pozvaných hostů. Dále se uskutečnily, v roce 2010 Výstava Velorexů a auto-moto veteránů, tam asi nejvíce zaujal nový Velorex s názvem Velor-X-Trike, který přivezl jeho tvůrce pan Ing. Brída z Motoscotu Opava. V roce 2011 se uskutečnila právě Výstava závodních speciálů. Rok po té Výstava vojenské techniky, dále rok 2014 Mise (sraz milovníků vojenství) a jako zatím poslední v roce 2015 Výstava zemědělské techniky. Všechny tyto akce byli úspěšné v návštěvnosti a k tomu se vždy připojilo nádherné počasí.


Foto: Jan Merta

Pořadatelům se už k datu 6.1. 2017 podařilo zajistit vozy hned z několika motoristických disciplín a další jsou v jednání, mají na to ještě půl roku. Mezi vystavované exponáty budou patřit asi nejvíce speciály z rally, autocrossu a závodů do vrchu, k vidění ale také budou vozy z rallyecrossu, okruhové speciály, nákladní automobily na truck trial a další. U jednostopých vozidel se můžeme těšit na motocrossové speciály i sidecary, enduro, trial a silniční motorky. A to vše od historiků až po současnost. Znovu se připravuje autogramiáda tří osobností motosportu a chystá se i slosování vstupenek o zajímavé motoristické ceny.


Foto: Jan Merta

Průběžný seznam vystavovatelů i online přihláška pro vystavení závodního speciálu, jenž mohou využít právě závodní týmy i jezdci, které pořádající tým nezná, nebo neoslovil je na webu www.jchrallyeteam.cz. Nemusí to být jen aktivní týmy a jezdci, ale také sběratelé. Na výstavě budete moci zakoupit vybavení pro dílny a pro motoristy. Dále se jedná o prodejcích závodních potřeb. Občerstvení bude zajištěno v areálu výstavy.

Akci moderují majitelka portálu motorsvet.cz Veronika Vošická Buráňová a Jirka „Suchoš" Suchánek. Oba ostřílení z moderování rallye soutěží.


Foto: Jan Merta

Výstava se koná v přírodním areálu na hřišti v Houdkovicích ve středu 5.7. 2017 od 9,00 do 18,00 hod. Podrobné informace sledujte na webových stránkach www.jchrallyeteam.cz, nebo na Facebooku, skupina a událost Výstava závodních speciálů auto – moto.

Kontakt:

Jiří Chalupný
mob.: 604953920
e-mail: JCH.rallye.team@seznam.cz
web: www.jchrallyeteam.cz

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!