Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
10. 1. 2017 20:53 − 2829× − 0

Alex Lukyanuk se představí ve Švédské rally

Evropský vícemistr Alexey Lukyanuk se s Fordem Fiesta R5 přihlásil na Švédskou rally, druhý podnik mistrovství světa.

Po roce a kousku se na tratích MS opět ukáže ruský jezdec Alexey Lukyanuk. Naposledy s Fiestou R5 startoval ve Walesu 2015, kde však hned po první zkoušce musel skončit kvůli chladiči a od té doby se úřadující evropský vícemistr ukazuje právě jen na starém kontinentu v rámci jeho šampionátu. Jak prozrazují přihlášky na Švédskou rally, posádka Lukyanuk – Arnautov se na severu představí v MS v rámci WRC2, kde bude jedním z devíti soutěžících startujících s Fiestou R5. Avšak jak z Ruska zaznívá, druhý podnik kalendáře MS 2017 je zatím jedinou jistou soutěží a další program záleží, ostatně jako vždycky, na penězích, které se posádce povede zajistit.

Více už samotný Alex Lukyanuk: "Všechno se událo na poslední chvíli, sotva jsme měli čas se přihlásit. Jedná se pro nás o jediný jistý podnik. Stejně jako loni vstupujeme do začátku sezóny s tím, že nemáme jasně daný program. Nyní za námi stojí ELEMENTY.ru a na start Švédské rally se postavíme s týmem, se kterým jsme loni dokázali zajet nejrychleji 49 rychlostních zkoušek v mistrovství Evropy. Takže pojede s nám dobře známou Fiestou R5," říká ruský jezdec k nejbližším plánům.

"Na jednu stranu je dobré, že se představíme v mistrovství světa, ale na druhé pro nás půjde o úplně novou úroveň závodění s větší odpovědností a komplexitou, takže není prostor pro euforii, jelikož je před námi hodně práce," uzavírá pro ruský autosport Alexey Lukyanuk. Zajímavým faktem při pohledu do výsledkové databáze eWRC-results je také to, že ruský jezdec na sněhu nestartoval dobré dva roky, neboť naposledy tomu bylo na začátku sezóny 2015, kdy s Yevgenem Chervonenkem absolvoval Jaenner a Liepaju.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama