Kolomý je už v TOP 10. Devátá etapa je zrušena

Martin Kolomý a Aleš Loprais bez větších problémů absolvovali další výrazně zkrácenou etapu Rally Dakar.

Sledujte LIVE TIMING ZDE: http://gaps.dakar.com/2017/dakar/aso/uk

Martin Kolomý a Aleš Loprais bez větších problémů absolvovali další výrazně zkrácenou etapu Rally Dakar. Výsledek Kolomému vynesl vzestup o tři příčky a je už devátý. Z důvodu přívalových dešťů došlo k sesuvu půdy, která zatarasila příjezdovou silnici do Salty. Pořadatelé jsou tak nuceni dnešní devátou etapu zrušit.

Přestože se včera odjelo z původně plánovaných 492 kilometrů jen 170, na trati zůstali dva jezdci továrního Kamazu a Hans Stacey s MANem. V průběžném pořadí pak ve vedení vystřídal Gerarda de Rooye jedoucího na Ivecu Dmitry Sotnikov s Kamazem.

„Dnešní etapa byla ze začátku hodně rychlá a blátivá, což nám vyhovovalo. Letěli jsme neskutečně a předjeli mnoho kamionů. V jednom bodě, kdy se trať dostala zase nad 4 000 metrů jsme neměli dostatek výkonu, ale s tím měl problém každý. Ve druhé půli nastal větší problém, když jsme sestupem uvízli na výmolu. Vykopání trvalo asi patnáct až dvacet minut,“ uvedl v cíli patnáctý Kolomý, který se posunul na deváté místo průběžného pořadí.

Aleš Loprais zajel v osmé etapě dvanáctý nejrychlejší čas. V průběžném pořadí figuruje o pozici výše. „Po prvním týdnu začínáme úplně nanovo. Z počátku nám to úplně ve vysoké nadmořské výšce nejelo, ale skvěle fungoval podvozek v technických pasážích. Teď bude alfou a omegou co bude dál a kdy se zase sejdeme s našimi doprovody,“ uvedl Aleš Loprais, který v úterý oslavil sedmatřicáté narozeniny.

Dnes byla na programu etapa ze Salty do Chilecita. Jelikož dakarská karavela zůstala uvězněna v horách 160 kilometrů před plánovaným bivakem a pořadatelům se nepodařilo včas zajistit objízdnou trasu, je etapa zrušena. „Z počátku to vypadalo jako sranda. Takových situací jsme už zažili. Přicházejí k nám ale rozdílné informace a čekání se protáhlo už na sedm hodin,“ uvedl týmový manažer Jan Kalivoda. Ani po dvanácti hodinách se Tatra Buggyra Racing tým ale nehnul z místa. „Dnes je důležité dostat se do dalšího bivaku, tak abychom mohli normálně pokračovat desátou etapou, ta dnešní je zrušena,“ potvrdil Kalivoda.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!