Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
11. 1. 2017 15:40 − 719× − 0

Kolomý je už v TOP 10. Devátá etapa je zrušena

Martin Kolomý a Aleš Loprais bez větších problémů absolvovali další výrazně zkrácenou etapu Rally Dakar.

Sledujte LIVE TIMING ZDE: http://gaps.dakar.com/2017/dakar/aso/uk

Martin Kolomý a Aleš Loprais bez větších problémů absolvovali další výrazně zkrácenou etapu Rally Dakar. Výsledek Kolomému vynesl vzestup o tři příčky a je už devátý. Z důvodu přívalových dešťů došlo k sesuvu půdy, která zatarasila příjezdovou silnici do Salty. Pořadatelé jsou tak nuceni dnešní devátou etapu zrušit.

Přestože se včera odjelo z původně plánovaných 492 kilometrů jen 170, na trati zůstali dva jezdci továrního Kamazu a Hans Stacey s MANem. V průběžném pořadí pak ve vedení vystřídal Gerarda de Rooye jedoucího na Ivecu Dmitry Sotnikov s Kamazem.

„Dnešní etapa byla ze začátku hodně rychlá a blátivá, což nám vyhovovalo. Letěli jsme neskutečně a předjeli mnoho kamionů. V jednom bodě, kdy se trať dostala zase nad 4 000 metrů jsme neměli dostatek výkonu, ale s tím měl problém každý. Ve druhé půli nastal větší problém, když jsme sestupem uvízli na výmolu. Vykopání trvalo asi patnáct až dvacet minut,“ uvedl v cíli patnáctý Kolomý, který se posunul na deváté místo průběžného pořadí.

Aleš Loprais zajel v osmé etapě dvanáctý nejrychlejší čas. V průběžném pořadí figuruje o pozici výše. „Po prvním týdnu začínáme úplně nanovo. Z počátku nám to úplně ve vysoké nadmořské výšce nejelo, ale skvěle fungoval podvozek v technických pasážích. Teď bude alfou a omegou co bude dál a kdy se zase sejdeme s našimi doprovody,“ uvedl Aleš Loprais, který v úterý oslavil sedmatřicáté narozeniny.

Dnes byla na programu etapa ze Salty do Chilecita. Jelikož dakarská karavela zůstala uvězněna v horách 160 kilometrů před plánovaným bivakem a pořadatelům se nepodařilo včas zajistit objízdnou trasu, je etapa zrušena. „Z počátku to vypadalo jako sranda. Takových situací jsme už zažili. Přicházejí k nám ale rozdílné informace a čekání se protáhlo už na sedm hodin,“ uvedl týmový manažer Jan Kalivoda. Ani po dvanácti hodinách se Tatra Buggyra Racing tým ale nehnul z místa. „Dnes je důležité dostat se do dalšího bivaku, tak abychom mohli normálně pokračovat desátou etapou, ta dnešní je zrušena,“ potvrdil Kalivoda.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama