Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
21. 1. 2017 09:00 − 5705× − 1

Malcolm Wilson: Týmová režie nebude

Šéf M-Sport neplánuje zasahovat do souboje jeho dvou jezdců Ogiera a Tänaka o lepší umístění na pódiu.

Po druhé etapě se na stupních vítězů vyskytují hned dva vozy M-Sportu, což je situace, na kterou jsme v posledních letech již odvykli. Šéf týmu Malcolm Wilson se pak před startem třetí etapy nechal slyšet, že do interního souboje mezi Sébastienem Ogierem a Ottem Tänakem nebude zasahovat a nechá oba jezdce jet dle libosti a bojovat až do cíle. "Chceme vidět souboj a to je také to, proč sem diváci přijeli. Chceme, aby oba bojovali na limitu. Ještě nás čeká dost kilometrů v náročných podmínkách, ale i tak mají povolení k tomu, aby spolu bojovali," říká k týmovému souboji Malcolm Wilson.

Sébastien Ogier včera ztratil nějakých 40 sekund v příkopu, ale jak pro autosport.com přiznává, ještě si pořád nenechal zajít chuť na čtvrté monacké vítězství v řadě. "Nic není nemožné, zejména když si vezmeme dnešní různé možnosti volby pneumatik. Budu se soustředit na svůj výkon, pojedu co nejlépe a chci se opět cítit pohodlně v autě. Pokud dojedu do Monaka na stupních vítězů, tak budu spokojený, nechci totiž jít kvůli vítězství do absolutního risku. Monte je prostě jedinečné a chci, i kvůli divákům, předvést to nejlepší," uzavírá rodák z Gapu a tím pádem domácí jezdec na tratích Seb Ogier.

Na druhé straně pak máme Ott Tänaka, jenž v sobotu plánuje nesledovat Ogierovy časy a jet si svou vlastní rally. "Je tu doma, takže možná má nějaké triky v rukávu. Můj plán je, že s ním nebudu bojovat. Chci si jet tak, jak doposud jedu. Seb byl v pátek odpoledne opravdu rychlý a já se jeho tempa nechytal. Nechám ty dva na čele bojovat a uvidíme, co z toho vzejde," naráží na taktiku když se dva perou, třetí se směje, Ott Tänak.

Komentářů celkem: 1
21. 1. 2017 11:50
0 0
Klobouk dolů před Tanakem, vyzrálý názor. Možná nakonec to bude on kdo bude slavit, právě proto, že nejel hranu.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama