Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
6. 2. 2017 16:51 − 7777× − 1

Mads Ostberg: V týmu panuje parádní atmosféra

Tento víkend bude na tratích světového šampionátu prostřednictvím Madse Ostberga debutovat nový tým Onebet Jipocar WRT.

Norský pilot Mads Ostberg se po čtyřech letech strávených v továrních týmech vrací zpět ke statutu soukromníka, když v rámci společného týmu s Martinem Prokopem – Onebet Jipocar WRT bude startovat v letošním MS se soukromou Fiestou WRC. Debut čeká norského pilota již tento víkend při Švédské rally a s výjimkou Mexické rally (kde Nor očekává narození potomka a do Fiesty usedne český jezdec) plánuje odjet zbytek sezóny. Tým si na konci minulého pracovního týdne auto dovezl a hned začal s předstartovními testy, protože Ostberg má ze všech přihlášených jezdců do Švédské rally nejméně zkušeností se speciálem WRC 2017.


Foto: FB Martin Prokop Official

O víkendu zvládl dva dny za volantem a mohl proto přidat své první dojmy z nové generace speciálů WRC. "Je těžké spočítat, jak rychleji na zkouškách pojedeme, ale mohu s jistotou říct, že tyhle auta jsou sakra rychlé stroje. O víkendu jsme ve Švédsku najezdili 250 kilometrů a jízdu s Fiestou jsem si užíval. Myslím, že se mi podařilo najít vhodný základní setup, ale tato Fiesta je o tolik rychlejší než předchozí generace, že největší výzvou bude si zvyknout na vyšší rychlost a brždění do zatáček," říká Mads Ostberg po prvním pořádném seznámení s novou technikou.

Jak se již dříve nechal norský pilot slyšet, na práci ve vlastním týmu se těší a prostředí malého týmu mu již chybělo. Nový Onebet Jipocar WRT má pro Švédsko jen 14 členů týmu, což je proti továrnám někde jinde. "Tým půjde snadno řídit a bude pružný. Lidé v něm nejsou jen velmi zkušenými ve svém oboru, ale také jsou extrémně odhodlaní pracovat se mnou na dosažení těch nejlepších možných výsledků. Se členy mého týmu mám rád dobré osobní vztahy a po švédském testu cítím pozitivní náladu a přátelskou atmosféru. Pokud si toto naladění udržíme a když najdeme správné nastavení auta pro všechny podmínky, tak budu schopný zajíždět to nejlepší, co umím," uzavírá Mads Ostberg vysvětlením, proč se vlastně těšil zpět do svého vlastního týmu.

Komentářů celkem: 1
7. 2. 2017 10:52
0 0
No třeba Mads překvapí. Letošní sezóna vypadá skvěle, sem zvědavej na citroen....
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!