Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
8. 2. 2017 20:38 − 6357× − 10

Seb Ogier: Další pódium by byl fantastický start roku

Sébastien Ogier by ve Švédsku rád pokračoval na úspěšné vlně a vybojoval další pódiový výsledek.

Při premiéře s Volkswagenem bral v Monaku Sébastien Ogier druhou příčku a letos při premiéře s M-Sportem udělal krok výš a soutěž vyhrál. Ve Švédsku už nemá kam debut s VW posunovat, protože v roce 2013 na severu zaznamenal první vítězství pro německý tým, což by jistě byl výsledek, který by bral i v tomto roce s Fiestou. Ale francouzský jezdec před soutěží chladí očekávání, protože by v neděli byl spokojený, když by dojel na stupních vítězů, jelikož výsledek z Monaka nepovažuje za definitivní ukázku letošního rozložení sil. "Start do sezóny v Monaku byl snový, ale nesmíme se tím nechat rozptýlit. Před námi je stále kopec práce a Švédská rally je jedinečnou soutěží v kalendáři," říká čtyřnásobný mistr světa a pokračuje.

"Pokud dokážeme vybojovat další pódium, tak to bude fantastický začátek překonávající všechna naše očekávání pro úvodní část roku. Zatím jsme neviděli všechny ukázat jejich plný potenciál a proto ve Švédsku očekávám velmi těsný a vzrušující souboj." Vítězstvím v Rallye Monte Carlo si i pro úvodní etapu Švédské rally zajistil Sébastien Ogier startovní pozici, která je pro něj nejtypičtější, protože bude opět v úvodu soutěže čistit trať. Aby se na podmínky na severu panující připravil, absolvoval Seb Ogier minulý týden další dva dny testů na sněhu, které opět o něco málo rozšířily Francouzovy znalosti vozu.

Tyto dva dny jsou tak spolu s dalšími dvěma z prosince vše, co stihl Sébastien Ogier s Fiestou na sněhu najezdit, ale i přes poměrně krátký čas za volantem byl s průběhy testů spokojený. "Test byl opravdu povedený. Panovaly vynikající podmínky, kdy byl velký mráz a zledovatělé cesty, což doufám, že budou stejné podmínky jako při samotné rally. Celkově šlo o můj třetí a čtvrtý den s Fiestou na sněhu, takže se cítím mnohem více připravený, než před startem Rallye Monte Carlo. Měl jsem z testu dobrý pocit, ale těžko se to hodnotí, protože vše je pořád ještě nové. Švédsko je jedním z vrcholů sezóny, na sněhu a ledu se jede neuvěřitelnou rychlostí. To znamená, že musíte být ohromně přesní na volantu, protože není velký prostor pro chybu," uzavírá pro server wrc.com své povídání Seb Ogier.

Komentářů celkem: 10
8. 2. 2017 21:07
0 0
Nevěřim tomu, že jsi vlez do fordu s tím, že nebudeš vyhrávat.... A tohle jsou jen kecy, kdyby to náhodou nevyšlo....smajlík
8. 2. 2017 22:02
0 0
on sám ví že stejně bude zase bojovat o vítězství smajlík
8. 2. 2017 22:15
0 0
Pokud nebudou technické problémy, je vzhledem k ročníkům zpátky jasný favorit. Ale vyjadřuje se uctivě a nepůsobí jako machr, což se mi i líbí...že by začal dospívat? smajlík Ford mu zatím prospívá...
8. 2. 2017 22:20
0 0
On taky moc dobře ví, že kdyby Thierry neudělal chybu tak nemá šanci takže si je zatím asi nejistý.
8. 2. 2017 22:52
0 0
100% suhlas Malina.Myslím že tam ku konkurencií rešpekt je. Thiery išiel parádne!
8. 2. 2017 23:09
0 0
...tak to mohl rovnou říct: Počkám pod bednou až se sami vystřílej a pak teprve zatahnu. Je to mazácká taktika a asi mu to zase vyjde. Tak uvidíme, hlavně aby z toho nebyla z půlce sezóny nuda.
Ale je pravda, že je z fracíčka najednou slušňák.
Myslím slušňák jako slušňák, ne jako Tonda Slušňák.
9. 2. 2017 10:56
0 0
AGS prosím Tě s tim Tondou jsi to myslel jak?
9. 2. 2017 10:58
0 0
Malina a rally se jezdí na kdyby.....Pokud já vím tak kdyby byly v ř... ryby, nemusely by být rybníky. Právě proto že ostatní jedou za hranou tak bourají, někteří hold ne. A právě to je rozdíl mezi mistrem a zbytkem pole, nebo ne?
9. 2. 2017 14:45
0 0
Původně napsal Sebufoun
AGS prosím Tě s tim Tondou jsi to myslel jak?

vis co je to vtip?
9. 2. 2017 15:34
0 0
Zrovna on by klidně machrovat mohl, že všechny zase trumfne! Nedělá to, takže takový náfuka není. A navíc moc dobře ví, že rally končí až na cílové rampě (už drahně let) a s technikou nic nenadělá - jako Tanak v Monte třeba...
Doufám, že to bude pěkná bitva a zrovinka na Otta jsem celkem zvědav!smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!