18. 2. 2017 16:50 − 2225× − 0

Bratři Szejové v sezoně 2017 před novými výzvami

Jarosław a Marcin Szejové se připravují na začátek sezóny 2017.

• Další krok v kariéře – v sezóně 2017, díky svým partnerům, zažijí Jarek a Marcin Szejové debut v novém autě

• Polská dvojice, úřadující mistři ČR v produkční kategorii, budou bojovat v absolutní klasifikaci českého šampionátu

• Novou zbraní v jejich třetí sezoně na českých tratích bude Ford Fiesta R5

• Mistrovství ČR v rally = silná konkurence, hodně fanoušků a jedny z nejtěžších asfaltových závodů Evropy

Jarosław a Marcin Szejové se připravují na začátek sezóny 2017. Tým z Ustroně, městečka ležícího kousek od českých hranic, se i ve třetím roce v řadě objeví v seriálu Mistrovství ČR v rally. Letošní sezona ovšem přinese mnoho novinek a doufejme i emocí. Zásadní novinkou bude změna vozu. Aktuální mistři ČR v produkční kategorii přesednou ze Subaru Impreza do Fordu Fiesta R5. Tím se před bratry Szejovými otevírá nová výzva – s novým autem, co nejlépe uspět v jednotlivých podnicích seriálu MČR v rally 2017, stejně jako v absolutním hodnocení.

Mistrovství ČR v rally 2017 projde jednou změnou, letošní kalendář se skládá nikoli ze šesti, ale nově ze sedmi těžkých a specifických asfaltových závodů. Po pauze se do českého šampionátu vrací kultovních podnik – Valašská Rally se sídlem ve Valašském Meziříčí. Právě zde budou mít fanoušci poprvé možnost vidět Ford Fiesta R5 Jarka a Marcina v nových barvách. V českém kalendáři pak nebudou chybět ani osvědčené podniky, které polské dvojici loni přinesly vítězství ve třídě 3, a to Rally Šumava Klatovy, Rally Příbram a Barum Czech rally Zlín. Naposledy zmíněná akce láká každým rokem k tratím na 200 tisíc fanoušků a i letos bude součástí mistrovství Evropy v rally (ERC).

Jarek Szeja: „Během několika měsíců po konci minulé sezóny mnohokrát padla otázka, jaké budou naše další sportovní plány. Nyní mohu s radostí potvrdit, že sezóna 2017 přinese velké změny. I nadále budeme bojovat proti silné konkurenci v českém šampionátu, ale stojí před námi, podobně jako před dvěmi lety, zcela nová zkouška – tou bude přechod na Ford Fiesta R5 Evo. Tímto krokem se chceme v kariéře posunout dále, zároveň si plníme sny o možném startu s autem specifikace R5. Ten pro nás bude připravovat známá česká stáj Orsák Rally Sport. Nebudu skrývat, že jsem z tého situace velmi šťastný. Po dvou letech tvrdé práce a závodění na českých tratích jsme se dopracovali k řadě sportovních úspěchů a hlavně k výjimečné šanci. Budeme závodit v nejvyšší možné kategorii v rámci regionálních šampionátů, budeme se měřit s velmi zkušenými a rychlými závodníky a chceme se poprat o absolutní titul v českém mistrovství. To by samozřejmě nebylo možné bez našich partnerů. Podobně, jako v předchozích sezónách, bude naše starty podporovat hlavní sponzor GK Forge Grelowski kovoobrábění. V tomto roce se k našim sponzorům připojí také Skupina Metkom se sídlem v Žorách a s podporou bude dále pokračovat i firma Satjam. Děkujeme i za podporu firem Darma, Deco-Car, Minimax, Viralseed a Střešní krytiny Pniok Sylwester. Jsem hrdý na to, že nám naši partneři věří a kladně hodnotí náš marketingový potenciál po úspěchu v loňské sezoně. Debut Fiesty R5 v Polsku by byl pro nás asi jednodušší, ale od startů v Česku si slibujeme větší možnosti našeho rozvoje. Během loňského ročníku RSMP bylo klasifikováno pouhých šest aut R5, v MČR jich odstartovalo mezi 15-20, v čele s továrním týmem Škoda. Uvědomuji si, že se budeme měřit s hodně rychlými konkurenty, a čeká nás velice těžký rok. Ale máme podporu silných partnerů, zkušeného servisu a sehraného týmu, takže jsme na další výzvu připraveni. V našem týmu se objeví několik nových tváří a jako celek ho bude řídit týmový koordinátor Dawid Marciński. Kromě kompletní účasti v MČR 2017 pracujeme také na startu v jednom ze závodů v Polsku, a teď nemyslím na tradiční zakončení sezony při Rajdu Barbórka.”

Marcin Szeja: „Ford Fiesta R5 bude bezesporu nejlepší a technicky nejvyspělejší vůz, ve kterém budeme mít možnost závodit. Konstrukce vozu je od základu přizpůsobena k závodům na rychlostních zkouškách, celkově nadchne možnostmi nastavení a svými kvalitami. Ve většině regionálních závodů se jedná o auta, usilující o prvenství. Mezi týmy, které disponují tímto vybavením, zuří boje nejen v jednotlivých závodech, ale i v celém mistrovství. V České republice s těmito auty závodí nejlepší týmy, samozřejmě musím zmínit Škodu Motorsport, která má velké zkušenosti ze startů na mistrovství Evropy a dokonce v mistrovství světa (WRC2). Před námi je jistě hodně učení, práce a testů, než budeme moci plně využít potenicál Fiesty v každém závodě. Touto cestou chceme poděkovat týmu ROTO, se kterým jsme společně dosáhli cenných výsledků a získali mnoho zkušeností. Díky nim nyní můžeme odpočítávat dny do prvního startu v autě specifikace R5. Proto Vás již nyní zveme k účasti na Valašské rally, případně sledování celého mistrovství. My se už prvního startu ve Fordu Fiesta R5 nemůžeme dočkat.”

KALENDÁŘ MČR – MČR 2017:

• 24. – 26. březen – Janča Valašská Rally
• 21. – 22. duben – Rallye Šumava Klatovy
• 19. – 20. květen – 45. Rallye Český Krumlov (seriál ERT)
• 16. – 17. červen – Agrotec Petronas Rally Hustopeče
• 01. – 02. červenec – Rally Bohemia Mladá Boleslav
• 25. – 27. srpen – Barum Czech Rally Zlín (seriál ERC)
• 06. – 08. říjen – 38. Rally Příbram

V sezóně 2017 náš tým podporují: GK Forge Grelowski Kovoobrábění, Grupa Metkom, Satjam, Darma, Deco-Car, Eurogold, Minimax, Viralseed a Střešní krytiny Pniok Sylwester a mediání patroni Motowizja a portál OX.pl.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!