Petr Eliáš - PR - eWRC.cz
3. 3. 2017 08:09 − 4289× − 4

Dunovský v sezoně 2017 opět pod křídly lva

Jméno Václav Dunovský bude v Mistrovství České republiky v rally i v roce 2017 opět spojeno se značkou Peugeot v České republice.

Mistrovská posádka třídy 6 sezony 2016 Václav Dunovský – Petr Glössl se divákům v České republice znovu představí s Peugeotem 208 R2 a opět se chystá poprat o příčky nejvyšší ve třídě, i mezi dvoukolkami. Naštěstí se tedy nepotvrdily chmurné vize Václava Dunovského, který na konci loňské, a nutno podotknout že úspěšné sezony, zvažoval ukončení svojí kariéry soutěžního jezdce. Každá situace má ale nakonec své východisko, a to se podařilo najít i Václavu Dunovskému, a díky spolupráci se značkou Peugeot v ČR tak budeme moci dvojici Dunovský – Glössl vídat na většině podniků Mistrovství České republiky v rally i v roce 2017.

V letošní sezoně se rozšířil počet soutěží v tomto šampionátu o jednu, z šesti na sedm, a podle předsezónních předpovědí to vypadá, že vzroste konkurence nejen ve třídě 6, ale také mezi jezdci, kteří používají soutěžní Peugeot 208 R2. Tento aktuálně nejčastěji využívaný soutěžní speciál ve třídě do 1600 ccm láká stále více závodníků, a ti budou moci v tomto roce závodit také v rámci značkového poháru Peugeot Total Rally Cup 2017. Nový pohár láká i posádku Václav Dunovský – Petr Glössl a dvojice s podporou Peugeotu se do souboje o body do hodnocení šampionátu MČR v rally vydá poprvé koncem března při Valašské Rally, před kterou bude mít šanci se rozehřát na testovací RZ Žiželice, kde se také představí s Peugeotem 208 R2.

Václav Dunovský, jezdec Dunovský Peugeot Rallye Teamu: „Jsem moc rád, že mohu potvrdit pokračování spolupráce s Peugeotem, a chtěl bych za to osobně poděkovat Marco Venturinim, řediteli značky Peugeot v ČR, který pro to udělal opravdu hodně. Chci se mu za to odvděčit znovu co nejlepší reprezentací značky, která dlouhodobě dělá mnoho pro motoristický sport. Věřím, že budeme co nejlépe reprezentovat nejen na trati, ale náš Peugeot 208 R2 by se měl objevit i při několika akcích určených pro zákazníky jako například Peugeot Emotion Day. Sezóna byla pro nás, i přes smolný závěr v Příbrami úspěšná, ale hodně náročná a celkově stála hodně sil. Logicky jsme si museli položit otázku, jakým směrem se vydat dále. Zvažoval jsem všechny možnosti od ukončení závodění až po pokračování třeba v jiném šampionátu nebo v zahraničí. Během průběžných velice profesionálních a vstřícných jednání s Peugeotem jsme ale nalezli řešení, které dává smysl. Potěšil mě jejich zájem o pokračování naší spolupráce. Příjemný byl osobní a pozitivní přístup. Dohodli jsme se tedy na prodloužení společného projektu, jehož hlavním cílem a zaměřením je závodění v novém poháru Peugeot, který se v této sezoně rozjede. Je to jedna z mála šancí v rally závodit o prize money, a to nebývá moc zvykem. Vlastně celou dosavadní kariéru jsem závodil s automobily, které vždy byly mimo jakýkoliv pohár, tak se teď těším, že si to konečně vyzkouším. Značka Peugeot v ČR bude letos znovu naším hlavním partnerem, a znovu se tak postavíme na start s Peugeotem 208 R2. Jsme s Petrem Glösslem rozhodnutí, že těm mladým dravcům mezi soupeři nedáme nic zadarmo. Znovu chceme být mezi nejrychlejšími dvoukolkami a bojovat o špici ve třídě. Budeme startovat na všech soutěžích, kde se jede Peugeot Total Rally Cup 2017. Soutěží je letos víc a upřímně moc nechápu, proč se za stávající situace šampionát rozšiřuje. Myslím, že 6 soutěží bylo, vzhledem ke složení našeho startovního pole, přesně tak akorát. Na náš první letošní start na Valašce se už ale moc těšíme. Týden před Valaškou konečně vyměníme tělocvičnu za soutěžní vůz, když se budeme snažit naladit formu v rámci 8. Testovací RZ Žiželice, na kterou všechny fanoušky srdečně zveme. Pokud budou průběžně sledovat týmový profil Dunovský Peugeot Rallye Team na facebooku, budou se moci zapojit do slosování o svezení na místě spolujezdce v Peugeotu 208 R2. Držte nám letos palce a přijďte se na nás na nějakou soutěž v Mistrovství České republiky podívat. “

Komentářů celkem: 4
3. 3. 2017 08:31
1 0
správná volba smajlík
3. 3. 2017 14:07
0 0
Taky bych řekl! Kluci jedou velkou palbu a byla by škoda končit! S Peugeoty se jelo i loni moc hezky a letos se na ně těším o to víc!
4. 3. 2017 15:17
0 0
Dobrá zpráva a správná volbasmajlík
7. 3. 2017 03:59
0 0
Před pár dny se to ještě jmenovalo Peugeot Total Trophy - nebo je to něco jiného?
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!