--> -->
10. 3. 2017 11:41 − 2994× − 4 0

Valašsko-Tatranský pohár se hlásí o slovo

Na soutěžní automobilové scéně se narodil nový pohár.

Na soutěžní automobilové scéně se narodil nový pohár. Pořadatelé úvodního podniku sedmidílného seriálu českého šampionátu v rally JANČA – 36. Valašská rally (24. – 26. března) navázali velmi dobrou spolupráci s organizátory nejstarší a nejznámější automobilové soutěže na Slovensku legendární Rallye Tatry. Ta se pojede v letošním roce již po čtyřiačtyřicáté pod tatranskými vrcholky v Popradu (25. – 27. května 2017). Výsledkem snažení obou zkušených pořadatelských týmů je vytvoření společného projektu pod názvem Valašsko-Tatranský pohár, který se pojede v rámci obou soutěží premiérově v letošním roce. Podstatou a cílem uspořádat společné klání o česko-slovenský pohár je přitáhnout pod Tatry více českých posádek a na druhé straně dostat na populární Valašku větší počet slovenských jezdců. Snahou obou partnerů je zaměřit se hlavně na posádky z nižších objemových tříd a zvýhodnit je před soutěžícími na silnějších vozech. Celkové hodnocení nového poháru vychází z umístění v rámci samostatných etap v jednotlivých objemových třídách a nikoli z absolutní klasifikace. „Každoročně k nám jezdí řada posádek a diváků ze Slovenska. Spojili jsme síly dohromady a vytvořili jsme s kolegy zpod Tater společný česko-slovenský projekt. Posádky, které se přihlásí na Valašskou rally, dostanou výraznou slevu 40 % ze startovného na slovenském podniku. V celkové klasifikaci poháru jsou zvýhodněny posádky z nižších objemových tříd. Čelní příčky může obsadit kdokoliv, kdo absolvuje ve své třídě úspěšně oba podniky. Vedle krásných pohárů se bude soupeřit o velmi zajímavé ceny jako například týdenní pobyt v Chorvatsku pro čtyři osoby a víkendové pobyty ve Vysokých Tatrách,“ pověděl Jaromír Tomaštík, šéf organizačního výboru Valašské rally.

Květnový termín přiláká pod Tatry i řadu zahraničních posádek, neboť v České republice, Polsku a Maďarsku se nekonají významnější závody. Slovenští organizátoři z AOS Klub Poprad se nespoléhají pouze na volný termín v sousedních státech, ale připravují aktivní kroky, které povedou ke zvýšenému počtu zúčastněných posádek. „Naše snahy nekončí pouze na Slovensku. Velmi úzce spolupracujeme s organizátory z Valašska. V předchozích letech jsme se úspěšně prezentovali v České republice během Valašské rally. Osobně očekávám v letošním roce na úvodním českém podniku velmi kvalitní startovní pole. Řadu z těchto soutěžících bychom mohli vidět i pod Tatrami. Pro české a moravské posádky je Rallye Tatry stále pojmem a případný úspěch věcí velké prestiže,“ uvedl Ing. Stanislav Hanzeli, šéf organizačního výboru a ředitel Rallye Tatry.

Celková klasifikace se počítá ze tří samostatných závodů (1. etapa Valašské rally, 2. etapa VR, Rallye Tatry). Vzhledem k celkové délce rychlostních zkoušek bude Valaška rozdělena na dvě samostatná kola poháru a slovenský podnik bude hodnocen v rámci jednoho kola. Posádky získají body za umístění ve svých objemových třídách a celková klasifkace bude vytvořena z celkového počtu, přičemž při rovnosti bodů je zvýhodněna posádka v nižší objemové třídě. Konkrétní jezdec nemusí při každé vypsané soutěži bodovat ve stejné třídě. Vítěz 1. ročníku Valašsko-Tatranského poháru 2017 bude vyhlášen v sobotu 27. května na cílové rampě po skončení Rallye Tatry. Podmínkou k hodnocení v poháru je odstartovat do úvodní rychlostní zkoušky na obou podnicích.

Před slavnostním startem Valašky proběhne přátelské setkání i nejvyšších představitelů obou pořadatelských měst. Starosta města Valašského Meziříčí Bc. Robert Stržínek se sejde s Ing. Jozefem Švagerkem, primátorem města Popradu. To svědčí o podpoře a významu nově zrozeného česko-slovenského poháru. Podrobné propozice společného projektu najdete na webových stránkách obou podniků na adresách www.valasskarally.cz a www.rallyetatry.sk, kde postupně naleznete v příštích týdnech další informace a zajímavosti. Sledujte i facebookové profily obou soutěží.

Přehled jednotlivých cen a prémií v celkové klasifikaci Valašsko-Tatranského poháru 2017:

 • 1. místo: poháry + poukaz na týdenní pobyt v Chorvatsku pro oba členy posádky (+ další dvě osoby)
 • 2. místo: poháry + poukaz na víkendový pobyt v AQUACITY Poprad pro oba členy posádky (+ další dvě osoby)
 • 3. místo: poháry + poukaz na víkendový pobyt v Hotelu Sipox ve Štrbě pro oba členy posádky (+ další dvě osoby)
 • 4. místo: poháry + poukaz na víkendový pobyt v Majláthově chatě na Popradském plese pro oba členy posádky (+ další dvě osoby)
 • 5. místo: poháry, autodoplňky v ceně 3 000,- Kč
 • 6. místo: poháry, autodoplňky v ceně 2 000,- Kč
 • Výhody pro účastníky Valašsko-Tatranského poháru 2017: Pořadatel poskytne posádkám, které se zúčastní JANČA – 36. Valašská rally a následně se přihlásí na Rallye Tatry 2017 slevu ve výši 40% z částky startovného na slovenském podniku.

  Informačním kanálem JANČA – 36. Valašské rally je internetová stránka www.valasskarally.cz.

  Komentářů celkem: 4
  10. 3. 2017 12:05
  00
  Jojo, to je věc. Kdo by nechtěl autobusem na Jadran. Už teď je startovka valašky našlapaná slováky až k prasknutí. Možná, kdyby se k hlavní ceně přidal litr slivovice a frgál, stala by se startovka slovenskými startujícími přímo přehlcená. smajlík (omlouvám se, ale musel jsem)
  10. 3. 2017 17:01
  00
  Týden po valašce se jede první slovenský mistrák, tak asi proto "Jugoška" neláká. smajlík
  10. 3. 2017 18:01
  00
  Nejen posádek ze Slovenska, ale také posádek v nižších třídách je v seznamu přihlášených nepočítaněsmajlík
  10. 3. 2017 22:57
  00
  Len sa smejte potvory smajlík

  Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

  reklama reklama
  -->