Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
1. 4. 2017 06:57 − 5845× − 4

Objednávka č. 18491001

Loni jsem přerušil (zlé jazyky hovoří, že ukončil) závodění a Clio bylo na prodej.

Objevilo se několik zájemců, nikdo z nich ale nedotáhl koupi vicemistrovského vozu třídy 8 ze slovenského šampionátu 2014 až úplně do konce (jako že nikdo z nich nakonec nezaplatil). Nevadilo mi to, i s touto variantou jsem počítal a až odložím náhradní kočár, tak se ke Cliu můžu třeba vrátit. Na důchod, jestli bude tedy s autem možné ještě (nebo už?) závodit a zároveň nebudou jezdci z nižších tříd pouze přívažkem ve startovním poli.

Nakonec ale Clio ani v letošním roce strádat nebude – přečtěte si krátký příběh o jedné malé objednávce na klenoty-budin.cz:

Objednávka číslo 18491001 na dětské hodinky JVD J7156.2 se tvářila jako každá jiná. Ale nebyla. Za vše mohla krátká poznámka na konci objednávky: "Nemohlo by být vyobrazené závodní auto na řemínku nějaké rallyové?" Tušíte správně – nemohlo. Ale dotazem mě objednavatel překvapil a neodpustil jsem si poznámku ve stylu, že mě zájem o rally těší a že objednal na správné adrese…


Momentka z Polska ze slovenského šampionátu

Komunikace i obchod mohl být u konce, ale dialog se rozvinul až k tomu, že zákazník by také rád okusil vášeň jménem rally. Zkušeně jsem mu poradil, ať to nedělá a pak mu nabídl svoje Clio… Slušně, byť nadšeně, odmítl a měsíc se nic nedělo.

V úterý, 7. února, se zákazník ozval s tím, že jeho odmítnutí platí, nicméně má zahraničního (!) příbuzného, který se odmítnutí už tolik nebrání. Slovo dalo slovo a do 14 dnů se přijeli na Clio nejen podívat, ale ho i zkusit. Clio bývalé třídy N není nějaký závodní monstrspeciál, spíš civilní sportovní verze s rámem, ale nápadníkům se zalíbila lehká ovladatelnost, obecná nenáročnost vozu a přívětivá nabídka pronájmu.

Také je pobavil fakt, že zatímco Slovák s tímto autem jezdil v Česku, já – jako kovaný Čech – jsem s ním pro změnu jezdil na Slovensku… Dobrá story je také ta, kdy jsme jeli s Moravákem slovenské mistrovství v Polsku a servisoval nám Němec. Pan Němec. Ten pan Němec, který pak zhruba dva roky obýval sedačku spolujezdce.


Hustopeče, soutěž, která má duši…

Angažováním této nové posádky znovu o něco více otevíráme jednomu stříbrnému Cliu s poznávací značkou 10R0128 Evropu – představuji Vám totiž novou posádku stříbrného šípu Henry Rough – Johnny Shepherd!

Domluva platí (prozatím) na dva rallysprinty a dál se uvidí. Jsem rád, že Clio nebude "hnít" v garáži a že se alespoň párkrát v roce projede po kotárech českých. Nadšení angažovaných soutěžáků je veliké a třeba ho promění i v zajímavé výsledky. Důležité je si ty soutěže hlavně užít!

Komentářů celkem: 4
1. 4. 2017 11:06
00
A svrbí tě už ruce? smajlík
1. 4. 2017 12:06
00
tohle je story pro Hollywood (nebo pro Cimrmana?), hlavně ten internacionální propletenec s Čechem Němcem smajlíksmajlík
3. 4. 2017 07:21
10
Hele, ale to nebyl apríl! Jsem to blbě naplánoval...
3. 4. 2017 09:47
00
ani na chvíli mě nenapadlo, že by to měl bejt apríl, všemu napsanýmu naprosto věřím a proto jsem psal o tom Hollywoodu smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama