Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
19. 3. 2017 20:14 − 4364× − 5

Jezdec šampionátu WRC na MOGUL Dakar Setkání v Sosnové

MOGUL Dakar Setkání přivítá zahraniční hvězdu rallysportu první velikosti. Divákům se představí Xavier Pons.

Autodrom v Sosnové u České Lípy je tradičním místem pro školení řidičů, kteří zde v kurzech bezpečné jízdy získávají správné návyky v řízení. Ty jim pak pomáhají v jejich každodenním životě a čase, který tráví na silnicích. Na zdejším autodromu se ale také pořádají nejrůznější sportovní akce, kdy jednou z nejvýznamnějších v tomto roce bude MOGUL Dakar Setkání, která proběhne již v neděli 26. března a řadí se mezi další významné sportovní akce v Libereckém kraji. V Sosnové se představí ti nejlepší čeští závodníci z Rallye Dakar, Africa ECO Race a dalších maratónských a offroad soutěží.

V tomto roce MOGUL Dakar Setkání v Sosnové kromě české špičky nabídne také zahraniční hvězdu první velikosti, kterou je španělský závodník Xavier Pons. Ten má za sebou dlouhou kariéru soutěžního jezdce v mistrovství světa v rally, kdy byl členem továrního týmu Subaru WRT a také týmu Kronos Total Citroën WRT, kde s Citroënem Xsara WRC závodil po boku Sébastiena Loeba. Xavier Pons se zde představí jako člen týmu South Racing, který je globálním týmem sídlící v Evropě, Jižní Africe a Jižní Americe. Jako jediný tým na světě je pověřený automobilkou Ford ke stavbě oficiálních dakarských speciálů s označením Ford Ranger Dakar. South Racing se tak pyšní zařazením do rodiny Ford Performance, ve které jsou například M-Sport (FIA WRC) nebo Ganassis Racing (FIA WEC). Majitel a manažer týmu Scott Abraham prošel týmy jako X-Raid (BMW, Mini) a OVERDRIVE (Toyota). Jedničkou týmu je v současné době španělský závodník Xavier Pons, který ve světovém šampionátu odjel dvaašedesát soutěží a nyní se věnuje převážně závodění v offroad maratonech.

MOGUL Dakar Setkání v Sosnové u České Lípy nabídne v neděli 26. března fanouškům motoristického sportu celodenní program od 9:00 do 16:30v jehož rámci budou moci sledovat dakarské speciály v prostoru divácky přístupné servisní zóny, kde se milovníkům techniky nabídne jedinečný pohled z blízka na dakarské speciály, které zdolávají tisíce kilometrů těch nejtěžších rally světa. Závodníci svou techniku představí ale také na atraktivní offroadové trati, což v podobném obsazení není možné vidět nikde jinde v České republice. Součástí programu MOGUL Dakar Setkání bude také finále seriálu MOGUL Driving Cup v němž se utká pestrá směsice soutěžních speciálů na paralelní trati autodromu a vystřídá tak dakarské speciály, které budou zrovna v servisním zázemí. Na trati se tak stále bude něco dít a zkrátka nepřijdou ani fanoušci atraktivních dakarských RC modelů, které se zde představí v exhibičním závodě. Velké dakarské speciály doplní výstava malých, ale excelentně propracovaných modelů dakarské techniky, která bude rovněž v areálu přístupná divákům.

Více informací postupem času naleznete na adrese www.autodrom.cz a facebooku Autodromu Sosnová. Vstupenky za cenu 150,- Kč pro dospělé si můžete objednat v předprodeji na emailu obchod@autodrom.cz a nebo zakoupit přímo na místě době konání akce v pokladnách autodromu. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Komentářů celkem: 5
20. 3. 2017 12:01
10
Ta poslední fotka je špicová smajlík smajlík
20. 3. 2017 12:08
10
Jo, skoro jak na Čínově smajlík
20. 3. 2017 12:10
Upraveno 12:13
10
Původně napsal shifty
Ta poslední fotka je špicová smajlík smajlík
souhlas smajlík celkem mě zajímalo, jak to dopadlo, tak jsem našel video kde je vidět ten průjezd. čas 1:30
https://www.youtube.com/watch?v=-Ek-WpQIp1M
a zepředu https://www.youtube.com/watch?v=V_NZk1WZtiI
20. 3. 2017 14:42
10
Jo super, dík! To to letí...smajlíksmajlík
to sem ještě četl pravidelně časopis rally..... smajlík
22. 3. 2017 08:22
10
Ty Subaru byly tak krásnýsmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama