Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
20. 3. 2017 19:32 − 1114× − 0

Rallye Le Touquet – komentář

Nedaleko od přístavu v Calais zahájili o víkendu francouzští jezdci svou letošní pouť za titulem domácího asfaltového mistra.

Obhájce Sylvain Michel by se letos rád ukazoval hlavně v zahraničí a v Le Touquet tak bychom jeho Škodu Fabia R5 hledali marně. Za volant vozu českého výrobce ale premiérově usednul Quentin Giordano a hned s ním vyhrál první rychlostní zkoušku. Jak se později ukázalo, jednalo se v podstatě o ojedinělý jev, který se znovu ukázal pouze na divácké RZ 8. Giordano už nebyl ve zbytku etapy schopen držet krok se svými rivaly v dalších R5, propadnul se na šesté místo a poslední páteční zkoušku pro poruchu převodovky už nezdolal. Mezitím vyšla další překvapivá hvězda, když se ve druhém testu dostal do vedení Marc Amourette s Citroënem DS3 R5. Za jeho záda se procpal další jezdec DS3 Yoann Bonato a po třech zkouškách za ním zaostával o 5,6 sekundy. Do Bonata se na začátku druhé sekce pustil Pierre Ragues a na chvíli šel i před něho. Následně ale spadnul až na páté místo a po prvním dnu si alespoň před Vincentem Dubertem udržel pozici nejrychlejšího jezdce Škody Fabia R5. Amourette ještě po RZ 6 držel s náskokem 8,9 sekundy vedení, ale pak jeho Citroën postihly technické problémy a lídr před druhým servisem spadnul až na čtvrtou příčku. Za zmínku jistě stojí, že v této fázi soutěže celou první pětku dělilo jen 7,9 sekundy!

Ve vedení se po sedmém testu ocitnul Eric Brunson, který s Fiestou WRC začínal trochu opatrněji. Zato Bonato byl pořádně v tempu od prvních kilometrů a po deváté zkoušce se procpal před pilota WRC na první místo. Na konci etapy už ale pořadí první trojice vypadalo jinak, lídrem se stal o 3,1 sekundy před Bonatem Brunson. V sobotu se konečně přihlásil o slovo i druhý pilot Fiesty WRC David Salanon a během prvních dvou testů se posunul až na druhé místo. Bonato mu však porážku okamžitě oplatil a v předposlední sekci se ještě pokusil zaútočit na vítězství. Brunsona skutečně dvakrát porazil a dvě zkoušky před cílem zaostával už jen o 11,1 sekundy. Nic, s čím by se ještě nedalo pracovat. Úspěšnost Citroënu podtrhoval Amourette, který si dokázal poradit se Salanonem a vrátil se zpět na třetí místo. Na senzační vítězství sice nedosáhnul, ale jeden skalp vozu WRC si Amourette přeci jen připsal a navíc se umístil na bedně. Naopak vůbec soutěž nevyšla jezdcům R5 od Peugeotu. Charlese Martina vyřadila technika stejně jako Erica Mauffreyho, Lionel Mesnager vzdal z osobních důvodů. Bonatovi pokus o vyhrání Rallye Le Touquet nevyšel, ale za druhé místo s odstupem čtvrt minuty mohl být jistě taky rád. Brunson tak zopakoval loňský triumf a svou domácí soutěž opanoval rekordně už pošesté.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama