Invelt
reklama reklama reklama
reklama reklama reklama
Generální
partner
Invelt
Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
20. 3. 2017 21:22 − 12365× − 22 0

Seb zajede se vším a P306 Maxi není výjimkou

Seb Loeb světovou rally nahradil raidy, ale když se občas sveze, tak to stále stojí za to. Naposled o tomto víkendu, kde kraloval s P306 Maxi.

Králem světových rally byl po dlouhých devět let Sébastien Loeb, ale v roce 2012 se s pravidelnými starty rozloučil a od té doby se v MS párkrát svezl, naposledy před dvěma lety v Monaku. Mimo světový šampionát si však občas nějakou soutěž odjede, pojímá ji však rodinně, když na pravou sedačku usadí svou ženu Séverine. Avšak ani to nejúspěšnějšímu jezdci historie MS nebrání v opakování kvalitních výsledků, vždyť ze všech manželských startů jen jednou Loebovi nedojeli na prvním místě. A výjimkou nebyl ani zatím poslední společný start při Rallye National de Haute-Provence, která se jela o uplynulém víkendu a kde se manželská posádka posadila do legendárního kitu Peugeotu 306 Maxi. S ním dokázali Loebovi vyhrát sedm zkoušek s osmi a v cíli slavit prvenství s náskokem půlminuty na nejbližšího soupeře s Fiestou WRC.


Foto: FB Sébastien Loeb

"Hlavním cílem bylo užít si celý víkend a to se, myslím, povedlo. Zkoušky připomínaly Rallye Monte Carlo nebo Rallye du Var, povrch měl dobrou přilnavost a cesty byly rychlé, uskákané a místy široké. Je to profil tratě, na kterém je příjemné jet s vozem kit car," hodnotí Seb Loeb svůj víkend za volantem vozu, se kterým slavily úspěchy jména jako Panizzi či Delecour a pokračuje "porovnávali jsme se s místním jezdcem Ericem Fanguiaire s Fiestou WRC, takže to byla o to větší zábava. Museli jsme se pořádně snažit, abychom jeli vpředu. Hlavní náskok se nám povedlo vybudovat na šestém testu Esparron, který byl technický, s velmi rychlými pasážemi z kopce a myslím, že jsem tam zajel dobře. "

Jak se dále Sébastien Loeb nechal slyšet, před startem moc netušil, co od Peugeotu 306 Maxi může čekat, ale nakonec byl s výkonem vozu více než spokojený. "Auto dokáže pořádně letět a jet v rychlých úsecích. V průběhu rally jsem postupně vylepšovat svůj styl a spolu s týmem jsme lehce dolaďovali nastavení, abychom se zbavili nedotáčivosti, která nás na začátku rally trochu zlobila. S mým novým autem jsem obzvláště spokojený a už se těším, až se zase posadím za jeho volant," uzavírá devítinásobný mistr světa.

Komentářů celkem: 22
23. 3. 2017 14:30
00
V tom videu, co je na facebooku, řadí na rovince buď 7 nebo neutrál smajlík
23. 3. 2017 14:39
00
Původně napsal cyklista2
V tom videu, co je na facebooku, řadí na rovince buď 7 nebo neutrál smajlík
306 Maxi mohla být vybavena jak 6ti tak 7mi stupňovou sekvencí smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama