21. 3. 2017 20:03 − 3951× − 0

MOGUL Driving Cup jde do finále

Již jen jeden, poslední závod zbývá do konce letošní sedmidílné série MOGUL Driving Cup 2016/17

Velké finále se uskuteční v sobotu 25.března jako předehra k nedělnímu MOGUL DAKAR setkání. Trať je opět jiná a bude podobná té, po které pojedou nejúspěšnější závodníci této série v neděli před plnými tribunami sosnovského Autodromu. Před posledním závodem již známe absolutního vítěze, kterým se stal mladý nadějný Petr Semerád (Mitsubishi). O zbývající místa na absolutních stupních vítězů si to ještě mezi sebou rozdají Václav Bumbálek, Tomáš Hrazdíra a Jiří Kratochvíl (všichni Mitsubishi), které od sebe dělí pouhých 6 bodů. V klasifikaci dvoukolek je situace na čele velmi vyrovnaná, když průběžně první Ondřej Zdražil (Renault) má stejně bodů jako Leoš Hradil (Škoda) a jeden bod za nimi je třetí Max Honig (Toyota). Ani čtvrtý Tomáš Gomzjakov (Kart) a pátý Lukáš Krupička (Ford) nejsou bez šance na celkové vítězství. Na nedělní Jarní Setkání mistrů se kvalifikovali všichni průběžní lídři svých tříd a tak se pojďme podívat, jaká je situace v jednotlivých třídách.

Ve třídě 1 je již jistým vítězem Filip Strahal (Honda). O druhé místo si to v závěrečném závodě rozdají Marek Hons (Peugeot) a Tomáš Jarosil (Citroen), kteří mají shodný počet bodů.

I vítěz třídy 2 je již znám a je jím Vilém Erben se svojí dieselovou Fábií. O druhé místo ještě může usilovat hned 8 závodníků, z nichž největší šance mají Martin Mlejnek (Peugeot), Petr Koutský (Mazda), Jiří Šén (Ford), Martin Donát (Honda) a Pavel Paseka (Ford). Ve třídě 3 je za suverénním Petrem Semerádem druhý Václav Bumbálek a třetí Jiří Kratochvíl. Do pořadí ve třídě bude chtít jistě promluvit i čtvrtý Tomáš Hrazdíra.

Třídu 4 vede Leoš Hradil (Škoda) před Maxem Honigem (Toyota). O třetí místo svedou souboj Lukáš Krupička, Tomáš Gomzjakov, Jiří Bistiak a Lukáš Vojtěchovský.

Třída 5 už zná také svého vítěze a tím je Ondřej Zdražil s krásným Renaultem 5 GT Turbo. Druhé místo už nemůže uniknout Janu Drážkovi (BMW). Třetí Jan Zubatý (Citroen) může být předstižen již jen teoreticky. Závodů se ale pokaždé účastní i mnoho dalších závodníků, kteří si přijedou své řidičské umění porovnat s jinými. V letošní zimní sezoně 2016/17 budou mít už jen tuto poslední možnost. Proto neváhejte a přijeďte i Vy prožít sobotu plnou adrenalinu. V neděli se pak nejúspěšnější závodníci MOGUL Driving Cupu představí v paralelním závodě spolu s hvězdami dálkových rally se svými „Dakarskými“ speciály.

Výsledky předchozích závodů najdete na http://mdc.ms-free.net/2017/. Přihlášky, Propozice, Kalendář, Startovní listinu a další informace najdete na www.autodrom.cz.

Stejně tak nás můžete sledovat i na facebooku Autodromu Sosnová.

Foto: Václav Soukup

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama