Petr Eliáš - PR - eWRC.cz
7. 4. 2017 08:25 − 1802× − 0

Pohár Pirelli startuje do roku 2017

Valašská Rally se stala první soutěží, kde se závodilo o body do Poháru Pirelli v rally v sezoně 2017.

Pneumatiky Pirelli na českých soutěžích již naprosto zdomácněly a používají je soutěžní posádky napříč všemi třídami. Skvělý poměr ceny a výkonu využívají, jak špičkové posádky, tak je ocení i nadšení amatéři, kteří tvoří základ startovního pole každé mistrovské soutěže rally v České republice. Na domácích tratích se i letos rozjel značkový Pohár Pirelli, který organizuje společnost Motorsport, spol.s r.o., jako výhradní distributor soutěžních pneumatik Pirelli. Účast v Poháru Pirelli přináší posádkám mnoho výhod spočívající zejména ve výhodnějších cenách za nové pneumatiky Pirelli, servis a poradenství během soutěže zdarma a také v medializaci. Pohár Pirelli také jako velký benefit nabízí těm nejúspěšnějším posádkám ve svých třídách prize money, které jsou rozdělovány na konci roku dle dosažených bodů. Vyhodnocovány jsou úspěšné posádky napříč třídami, a není tedy podmínkou, že si nejvyšší finanční prémii převezme posádka soutěžící s nejsilnějším vozem. Pohár Pirelli je otevřen všem závodníkům.

Pro letošní rok jsou připraveny tyto finanční prémie:

    1. místo, 50 000,- Kč
    2. místo, 25 000,- Kč
    3. místo, 15 000,- Kč
    4. místo, 10 000,- Kč
    5. místo, 5 000,- Kč

K účasti v Poháru Pirelli stačí se jen registrovat u pořadatele Poháru Pirelli firmy Motorsport, spol.s r.o. a zakoupit si čtyři nové soutěžní pneumatiky Pirelli. Následně je možné využívat výhod účasti v Poháru Pirelli a samozřejmě i kvalit soutěžních pneumatik, které vycházejí ze zkušeností ve špičkovém motorsportu od formule 1, přes WRC až po regionální automobilové soutěže. Pohár Pirelli se letos odehraje na všech sedmi soutěžích TrueCam mistrovství České republiky v rally.

Pohár Pirelli v MČR v rally v sezoně 2017 odstartoval na 36. JANČA Valašské rally Valmez, kde se sjela celá domácí soutěžácké špička. Pneumatiky Pirelli byly zastoupeny, jak na absolutní špičce, tak v celé šíři soutěžního pole. Posádkou, která byla na pneumatikách Pirelli na Valašsku nejrychlejší absolutně byli Václav Pech jun. a Petr Uhel, kteří se vrátili do čtyřkolky v podobě Fordu Fiesta R5. Jejich obnovená premiéra se čtyřkolkou tedy dopadla na výbornou a Pirelli mohlo být u tohoto úspěchu. Velkou rychlost a stabilní výsledky předvedla také posádka speciálu Ford Focus WRC Jan Dohnal – Michal Ernst, kteří dokázali bojovat o pověstnou bednu a nakonec obsadili čtvrté místo absolutně. Body do Poháru Pirelli si ve třídě 2 vezou z Valašské rally také Jaromír Tarabus startující s Petrem Machů ve Škodě Fabia S2000 a Vojtěch Štajf s Františkem Rajnohou se Škodou Fabia R5.

Ve třídě 3 produkčních vozů skvěle vstoupili do sezóny Václav Kopáček s Barborou Rendlovou a Subaru Impreza Sti, kteří vyhráli třídu 3 a v Poháru Pirelli tedy berou plný počet. Pirelli jim k tomuto úspěchu gratuluje. Na druhém místě ve třídě 3 dojeli Kopáčkovy týmoví kolegové Štěpán Zabloudil s Petrem Novákem startující rovněž se Subaru Impreza Sti. Ve třídě 5 byli na Valašce nejrychlejší Patrik Rujbr s Veronikou Římalovou s Renaultem Clio R3T, kteří rovněž vyhráli kategorii dvoukolek a to zaslouží velkou gratulaci. Body za druhé místo ve třídě 5 v Poháru Pirelli brali Václav Stejskal se Stanislavem Viktorou také s Renaultem Clio R3T. Velká bitva o body do klasifikace třídy a také do hodnocení Poháru Pirelli se tradičně odehrála v našlapané třídě 6 atmosférických dvoukolek s objemem motoru do 1600 ccm, kde závodí především vozy R2. Na Valašsku všem vypálili rybník Rakušané, kterými byli Simon Wagner s Geraldem Winterem s Peugeotem 208 R2. Gratulujeme k tomuto úspěchu při premiérovém startu v České republice. Skvělého výsledku také dosáhli druhým místem ve třídě Andrej Barčák s Tomášem Střeskou s Opelem Adam R2. Třetí místo ve třídě 6 brali Filip Mareš s Janem Hlouškem s Peugeotem 208 R2, které následně čekal reprezentační start na Azorských ostrovech.

Pohár Pirelli v MČR v rally bude pokračovat na Rally Šumava, která se odjede ve druhé polovině dubna na Klatovsku, ale už o nadcházejícím víkendu odstartuje Pohár Pirelli v Rallysprint sérii na populárním rallysprintu Kopná ve Slušovicích.

Zájemci o účast v Poháru Pirelli získají více informací od pracovníků firmy Motorsport spol. s.r.o. Martina Komínka, kominek@motorsport.cz a Ing. Františka Podhajského, podhajsky@motorsport.cz .

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama