7. 4. 2017 19:44 − 2826× − 0

Korsická rally: Andreas Mikkelsen suverénně ve vedení

Andreas Mikkelsen a Anders Jæger jsou s vozem ŠKODA FABIA R5 s náskokem ve vedení ve třídě WRC 2 Korsické rally.

› Andreas Mikkelsen a Anders Jæger-Synnevaag jsou s vozem ŠKODA FABIA R5 ve vedení
› Mikkelsen: „Moje ŠKODA šlape jako hodinky, jedu s plánovanou mírou rizika“
› Jan Kopecký měl velkou smůlu, ale přesto je v cíli první etapy

Bastia/Korsika, 7. dubna 2017 – Andreas Mikkelsen a Anders Jæger-Synnevaag (NOR/NOR) jsou s vozem ŠKODA FABIA R5 s náskokem ve vedení ve třídě WRC 2 Korsické rally. „Na rozdíl od továrních týmů WRC se v naší kategorii musíme obejít bez traťových špiónů, kteří nás informují o štěrku a hlíně na trati. Proto jedu s plánovanou mírou rizika. Velmi mě těší, že naše ŠKODA FABIA R5 funguje zcela bez problémů,“ vysvětloval Mikkelsen v cíli první etapy v Bastii.

Druhá tovární posádka ŠKODA s Janem Kopeckým a spolujezdcem Pavlem Dreslerem (CZE/CZE) měla se svým vozem ŠKODA FABIA R5 neuvěřitelnou smůlu: v první rychlostní zkoušce došlo k poruše posilovače řízení, český mistr republiky následně musel při letních teplotách vydávat na řízení mnoho sil. Další čas jej stálo poškození pneumatiky v předposlední rychlostní zkoušce. Přesto ale Kopecký se svým vozem ŠKODA FABIA R5 dojel do etapového cíle v Bastii, kde se dal nadšeně do práce mechanik týmu ŠKODA. „Tato rally ještě není ztracena, stále zde ještě mohu bojovat o cenné body do šampionátu WRC 2,“ motivuje sám sebe Jan Kopecký.

Za tovární posádkou Andreas Mikkelsen/Anders Jæger-Synnevaag dojela posádka privátních závodníků Stephane Sarrazin/Jacques Julien Renucci (ŠKODA FABIA R5). Ta se do hodnocení třídy WRC 2 nezapočítává a ve své kategorii dojela na druhém místě. Intenzivně bojovala také norská juniorská posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjarmœn, která s privátním vozem ŠKODA FABIA R5 dojela na 4. místě.

Průběžné pořadí Korsické rally (WRC 2)
1. Mikkelsen/Jæger-Synnevaag (NOR/NOR), ŠKODA FABIA R5, 1:19:29,4 H.
2. Suninen/Markkula (FIN/FIN), Ford Fiesta R5, + 1.10,0 Min.
3. Rossel/Fulcrand (FRA/FRA), Citroën DS3 R5, + 2.00,6 Min.
4. Veiby/ Skjarmœn (NOR/NOR), ŠKODA FABIA R5, + 2.18,3 Min.
5. Kočí/Kostka (SVK/CZE), ŠKODA FABIA R5, + 2.22,4 Min.
6. Bergkvist/Sjöberg (SWE/SWE), Citroën DS3 R5, + 3.13,7 Min.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama