9. 4. 2017 19:34 − 2508× − 0

Korsická rally: jasné vítězství Andrease Mikkelsena

Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Andersem JægerSynnevaagem zvítězila na Korsické rally v kategorii WRC 2 stylem start-cíl.

› Andreas Mikkelsen a spolujezdec Anders Jæger-Synnevaag s vozem ŠKODA FABIA R5 slaví na Korsické rally vítězství typu start-cíl › Jan Kopecký a Pavel Dresler si po stíhací jízdě zajistili cenné body do třídy WRC 2 › ŠKODA má aktuálně zásluhou Pontuse Tidemanda a Andrease Mikkelsena první a druhou pozici v celkovém hodnocení kategorie WRC 2 › Norská juniorská posádka Veiby/Skjaermœn skončila s privátním vozem ŠKODA FABIA R5 na 5. místě

Bastia/Korsika, 9. dubna 2017 – Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Andersem JægerSynnevaagem zvítězila s vozem ŠKODA FABIA R5 na Korsické rally v kategorii WRC 2 neohroženě stylem start-cíl. Druhá tovární posádka, Jan Kopecký a Pavel Dresler, po problémech s řízením během prvního dne nakonec skončila po stíhací jízdě na 7. místě v kategorii WRC 2. Připsala si tím důležité body do šampionátu.

„Je to prostě fantastické: druhý start s vozem ŠKODA FABIA R5 a druhé vítězství. Na 54 kilometrů dlouhé nedělní speciální zkoušce jsem kontroloval svoji rychlost, chtěl jsem si bez velkého rizika udržet náskok tak, abych nepřišel o úspěch na konci soutěže. Důležité pro mě bylo, abych neztratil koncentraci. A to se podařilo. Chtěl bych poděkovat svému týmu, že mi postavil tak skvělé auto,“ řekl v cíli nadšeně Andreas Mikkelsen, který zajel celkem sedm nejlepších časů.

Také Jan Kopecký byl po problémech s řízením během prvního dne nakonec v cíli spokojený. „Myslím, že kdyby nebyly problémy, skončil bych jednoznačně na stupních vítězů,“ dodal český mistr. S body získanými za 7. místo je nyní Kopecký na šesté pozici v celkovém hodnocení šampionátu WRC 2.

Smůlu měla mladá norská posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn. Defekt na nejdelší rychlostní zkoušce během finálového dne stál tuto dvojici do té doby jasné čtvrté místo. Veiby se ale během své první asfaltové rally ukázal v tom nejlepším světle a po Korsické rally se posunul na 5. místo v žebříčku WRC 2.

Ve třídě WRC 2 slaví ŠKODA nejen čtvrté vítězství v řadě, Andreas Mikkelsen a Pontus Tidemand (ten na Korsice nestartoval) jsou navíc se shodným ziskem 50 bodů společně ve vedení šampionátu.

Celkové výsledky Korsické rally (WRC 2)
1. Mikkelsen/Jæger-Synnevaag (N/N), ŠKODA FABIA R5, 3:31.04,1 h
2. Suninen/Markkula (FIN/FIN), Ford Fiesta R5, +1.06,3 min
3. Rossel/Fulcrand (F/F), Citroën DS3 R5, +4.46,4 min
4. Tempestini/Bernacchini (I/I), Citroën DS3 R5, +8.02,9 min
5. Veiby/Skjaermœn (N/N), ŠKODA FABIA R5, +8.27,1 min
6. Loubet/Landais (F/F), Ford Fiesta R5, +9.14,0 min
7. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +9.59,9 min

Průběžné výsledky šampionátu WRC 2 po čtyřech soutěžích
1. Andreas Mikkelsen (N), 50 bodů
2. Pontus Tidemand (S), 50 bodů
3. Eric Camilli (F), 46 bodů
4. Teemu Suninen (FIN), 36 bodů
5. Ole Christian Veiby (N), 25 bodů
6. Jan Kopecký (CZ), 24 bodů

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama