18. 4. 2017 15:26 − 714× − 0

Při výstavě Czech Drive ožije náměstí čilým ruchem

Návštěvníci výstavy automobilů a motocyklů uvidí na zlínském náměstí Míru praktické ukázky činnosti různých záchranných složek.

Návštěvníci výstavy automobilů a motocyklů CZECH DRIVE uvidí na zlínském náměstí Míru v sobotu 29. dubna 2017 především praktické ukázky činnosti různých záchranných složek. Na prostranství před zlínskou radnicí předvedou součinnost části složek integrovaného záchranného systému – hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby například úzce spolupracují při záchranných pracích u dopravních nehod i jiných mimořádných událostí a ukázky jejich zásahu nyní bude moci zhlédnout i široká veřejnost.

„V celodenním doprovodném programu na náměstí Míru představíme návštěvníkům výstavy ukázky práce záchranných složek, sanitních vozů, ukázky hasičského vybavení, prezentaci státní i městské policie. Ta vedle prevence kriminality představí veřejnosti mobilní služebnu, motorky a předvede ukázku kynologické jednotky v travnatém prostoru u kašny. Policie České republiky vystaví policejní auta i motocykly a děti si mohou vyzkoušet znalost při dopravních testech,“ řekl Miloslav Regner, ředitel CZECH DRIVE.

Nejen nejmenší návštěvníci si prohlédnou hasičský vůz, vozidla záchranky, dále hasiči předvedou v ukázkách společně se záchranáři zdravotnické záchranné služby a členy Autoklub Sport Rescue zásah u dopravní nehody, stříhání vraku nebo vyprošťování z trenažérů.

Podstatná část plochy na náměstí bude vymezena pro dopravní hřiště BESIPU v rámci dopravní výchovy pro děti. Ke zvyšování bezpečnosti dětí na komunikacích slouží dopravní výchova. Nejvhodnějším místem, kde je možné praktikovat dopravní výchovu, jsou právě dopravní hřiště.

Společnost Samohýl Motor vystaví a předvede na náměstí vozy Škoda a Volkswagen. Návštěvníci výstavy si mohou vyzkoušet škodovky v rámci testovacích jízd. V expozici najdeme i autocrossový speciál Škoda Fabia jezdce Martina Samohýla, se kterým obsadil v mistrovství Evropy v divizi Touring v loňském roce skvělé třetí místo.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!