Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
20. 4. 2017 15:32 − 523× − 0

Pohár Pirelli odstartoval i v Rallysprint sérii

Pohár Pirelli odstartoval do nové sezony v Rallysprint sérii soutěží Ageus Rallysprint Kopná.

Rallysprint Kopná je jedním z nejoblíbenějších sprintrally v České republice, a proto není divu, že jeho opětovné zařazení do kalendáře soutěží sezony 2017 bylo velmi pozitivně přijato. Právě na Ageus Rallysprint Kopná odstartoval Pohár Pirelli v rally v sezoně 2017 v jednodenních rallysprintech. Start to nebyl vůbec jednoduchý, protože vrtošivé počasí si pro závodníky připravilo snad nejhorší kombinaci povrchů tratě, k jaké může dojít. Rychlostní zkoušky byly po nočním dešti pořádně prolité vodou a projevovalo se to ve velkém množství bláta a dalších nečistot, které se postupně vytahovaly na trať. S postupem času ale erzety začaly osychat a v závěru dne se již jelo na suchých úsecích, které daly řádně zabrat pneumatikám, které byly připravené na bláto a mokrý povrch.

Rallysprint série je věnována hlavně dvoukolkám, které mohou bodovat do absolutní klasifikace, a tak ve výčtu úspěchů v hodnocení Poháru Pirelli začneme právě u nich. Velký úspěch se ve Slušovicích povedl posádce Renaultu Clio R3 Josef Zimmermann – Petr Schleichert, kteří soutěž dokončili na druhém místě v hodnocení Rallysprint série, druzí mezi dvoukolkami, druzí ve třídě 5, a tak si odvážejí plný počet bodů do hodnocení Poháru Pirelli. Patrik Rujbr s Veronikou Římalovou a s Renaultem Clio R3T si tentokrát odvážejí body za druhé místo v poháru. Sluší se podotknout, že druhá nejrychlejší posádka Rallysprintu Kopná, kterou tvořili Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem s Fordem Fiesta R5 odjeli celou soutěž na pneumatikách Pirelli a dokázali vve složitých podmínkách při premiéře s tímto vozem svojí druhou příčku uhájit.

Skvělý výsledek se na Kopné podařil také posádce Peugeotu 208 R2 ve složení René Dohnal – Roman Švec, kteří dokázali v nabité konkurenci třídy 6 zvítězit. K tomuto výsledku jim gratulujeme! Druhé místo ve třídě i v poháru obsadili Radomír Kupec s Ondřejem Krajčou startující s Opelem Adam R2. Na třetím místě v „šestkách dojeli Marcel Svačina s Petrem Těšínským, jedoucí s Peugeotem 208 R2. Dříve velmi hojně obsazovaná kategorie 9 dnes trochu trpí nedostatkem soutěžících a na vině už může být dosluhující technika tolik populárních vozů Honda Civic Vti. Ve třídě 9 se podařilo zvítězit posádce Zbyněk Hrabec – Jakub Oral jedoucí s Hondou Civic Vti. Gratulujeme! Druhou příčku ve třídě 9 si vyjeli Štěpán Tichý s Martinem Hlavatým, také s Hondou Civic Vti.

Pohár Pirelli v Rallysprint sérii bude pokračovat začátkem května na rallysprintu ve Vyškově, ale už o nadcházejícím víkendu se bude závodit na Rallye Šumava, která je zařazená do mistrovství České republiky v rally a zde se také bude závodit o body do hodnocení Poháru Pirelli.

Zájemci o účast v Poháru Pirelli získají více informací od pracovníků firmy Motorsport spol. s.r.o. Martina Komínka, kominek@motorsport.cz a Ing. Františka Podhajského, podhajsky@motorsport.cz .

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama