Rallye Praha Revival 2017, memoriál D. Janka a P. Dvořáka

O víkendu proběhne v Praze, středních a SZ Čechách sportovně-společenská akce věnovaná legendám motoristického sportu.

Uskuteční se již sedmý ročník Rallye Praha Revival, unikátní akce, jejíž formát vymyslel a uvedl do života promotér automobilových závodů E. Patera. Revival je určen hlavně bývalým aktivním automobilovým závodníkům a příznivcům historických závodních a sportovních automobilů.

Do Prahy se letos sjede na 160 posádek od nás i ze zahraničí. Zájem o start o hodně převyšuje počet posádek, které mohou z organizačních důvodů pořadatelé přijmout. Před letošním revivalem se dokonce stalo, že se startovní listina naplnila ještě, před jejím oficiálním otevřením, což svědčí o veliké oblíbenosti revivalu mezi bývalými závodníky. Seznam účastníků je ozdoben velkými jmény motoristického sportu. S číslem 1 odstartuje bývalá posádka továrního týmu Škoda M. Zapadlo – ing. J. Motal, posádka ověnčená úspěchy ze světových soutěží, dále např. pojede u našich fanoušků velmi populární J. Haugland se spolujezdkyní M. Eckardt, dalším zahraničním jezdcem, který závodil za tovární tým ještě v nedávné době, bude z Finska J. Paasonen. Tradičně silné zastoupení mají na revivalech polští jezdci, i tentokrát v čele s A. Jaroszewiczem, B. Krupou a R. Burchardem. Na startu nebude chybět ani bývalý československý, posléze slovenský reprezentant J. „Dodo“ Studenič. Světovou třídu má dámská belgicko-francouzská posádka „Christine“ – „Biché“. „Christine“ úspěšně závodila v Le Mans, byla první ženou závodící v NASCARu , ve slavných dobách Škody 130 RS závodila v továrním týmu Škoda v okruhovém mistrovství Evropy, „Biché“ má ve své bohaté kariéře i vítězství v Rallye Monte Carlo.

Ani naše posádky se nemusí stydět, je mezi nimi mnoho mistrů republiky v nejrůznějších automobilových disciplínách, reprezentantů a úspěšných závodníků na mezinárodní úrovni. Mezi pravidelné účastníky patří posádka V. Berger – Z. Petera, posádka, která mimo jiné učila jezdit a závodit Škodu Favorit. Na revivalu se mezi legendy počítají závodníci aktivní před rokem 1990, kam s bohatě vejde další již pravidelný účastník revivalů M. Tuček, který ovšem týden před revivalem úspěšně závodil s Mitsubishi Lancer na Rallye Šumava! Kompletní starovní listina s mnoha zajímavými jmény je zde.

Program revivalu začíná tradičně v pátek odpoledne prologem na chuchelském závodišti, pak se karavana závodních automobilů přesune do centra Prahy na Václavské náměstí, ke slavnostnímu startu s jedinečnou atmosférou. Po staru zamíří posádky přes Show Section na Kladně do Teplic, kde v Hotelu Panorama naleznou útočiště pro následující dvě noci. Sobotní program sestává ze tří Show Section na rallykrosové trati v Chabařovicích, dvakrát účastníci projedou trať závodu do vrchu v Telnici a diváckou atraktivitu slibuje i dvakrát průjezd Show Section vytýčenou na výstavišti v Litoměřicích. V neděli je na programu Show section na polygonu mosteckého Autodromu a závěrečná zkouška se odehraje opět v Kladně na haldadromu, odkud už posádky zamíří do cíle v učilišti v Praze-Radotíně. Celou trasu absolvují posádky podle itineráře za dodržování dopravních předpisů, na což budou dohlížet tajné kontroly a případné hříšníky zatíží trestnými body. Podrobný harmonogram je zde, plánky jednotlivých Show Section zde.

Revival je akce primárně určená pro posádky, skromný pořadatelský tým nemůže divákům zajistit servis, na který jsou zvyklí z velkých závodů. Přesto jsou organizátoři i jezdci rádi, pokud akci navštíví opravdoví fandové motoristického sportu, kteří při sledování závodních automobilů nezapomenou na zdravý rozum, pravidla slušného chování a ohleduplnost k životnímu prostředí tak, aby zážitek z této akce nebyl pokažen nějakou nepříjemnou událostí.

P.S. Pro příznivce revivalů z řad čtenářů eWRC.cz ještě připravíme stručného diváckého průvodce, neboť ne všechny úseky jsou z organizačního a bezpečnostního hlediska vhodné a jiné naopak nabídnou zajímavou apestrou podívanou.

P.P.S. Svrbí mě jazyk na klávesnici, ale nesmím to prozradit. Ale asi vybuchne „šrapnel“!

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!